Zavřít reklamu

Obchod Play je hlavní distribuční platformou pro androidové aplikace, a tak se Google stará o to, aby byl co nejčastěji aktualizován a opravoval chyby a zlepšoval uživatelskou zkušenost. Tento týden americký obr dokončil zavádění nové funkce ochrany osobních údajů, která usnadňuje smazání dat vašeho účtu při odinstalaci aplikace, kterou již nechcete používat. A nyní se zdá, že je za rohem další aktualizace, který by mohla zásadně změnit proces stahování aplikací z platformy.

V současnosti máte po stažení aplikace z Obchodu Play několik možností, které vám staženou aplikaci umožňují otevřít, odinstalovat nebo ignorovat a pokračovat v procházení obchodu. Zdá se však, že Google pracuje na nové funkci, která spouští aplikace ihned po instalaci, alespoň podle kódu, který objevil známý vývojář, leaker a přispěvatel webu Android Authority vystupující na internetu pod jménem AssembleDebug.

Verze 41.4.19 Obchodu Play obsahuje několik řetězců pro funkci s názvem App Auto Open. Soudě podle hodnot těchto řetězců se zdá, že Google plánuje do obchodu zavést přepínač, který by vám umožnil tuto funkci vypnout. Stejné řetězce zároveň objasňují, že tento přepínač bude ve výchozím nastavení povolen. Z řetězců dále vyplývá, že Google funkci navrhl tak, aby byla flexibilní a umožňovala uživatelům ovládat zobrazování notifikací, trvání a zvuk v závislosti na nastavení zařízení.

Kromě funkce automatického spouštění aplikací nedávno „prosáklo“, že Google pracuje na novém systému oznámení pro svůj obchod, který by uživatelům připomínal neotevřené aplikace, které si dříve nainstalovali. Připomenutí by měl tento systém posílat 24 hodin poté, co uživatel aplikaci nainstaloval a neotevřel ji. V tuto chvíli není známo, kdy by Google mohl obě nové funkce spustit. Nemělo by to však trvat dlouho.

Dnes nejčtenější

.