Zavřít reklamu

Cyklistická sezona už je v plném proudu a možná i vy řešíte, jak to udělat, abyste i na kole měli svůj smartphone stále při ruce, nebo spíše na očích. Možná ne proto, abyste nezmeškali nějakou událost, ale spíše abyste se mohli na svých cestách nechat ideálně navigovat. Řešením je SWISSTEN vodotěsné pouzdro na kolo. 

V závislosti na tom, jaký smartphone vlastníte, si pro něho jistě můžete pořídit nějaký kryt, který na řídítka kola upnete nějakým samozřejmě že společností dobře patentovaným způsobem. Jenže když si pak koupíte telefon nový, kryt je vám k ničemu. V případě SWISSTEN vodotěsného pouzdra na kolo je to ale úplně jedno, protože se do něho vejdou všechny smartphony do velikosti jejich úhlopříčky displeje 6,8 palců. Vešly by se tedy i větší, jen už třeba ideálně neuvidíte celý displej. 

Uchycení telefonu je raz dva 

K vložení telefonu stačí pouzdro otevřít a zařízení přiložit displejem na průhlednou slídu pouzdra, přičemž jej uchytíte popruhem se suchým zipem. Ten jde skutečně těsně utáhnout, takže se v něm telefon nebude nijak pohybovat a bude zcela přesně ustaven i pokud pojedete přes skutečně velké výmoly a šotolinu (osobně vyzkoušeno). 

Díky robustnosti pouzdra se pak o telefon bát nemusíte, i kdyby vám pouzdro upadlo – to ale ne z kola, protože i když je upínací mechanizmus jednoduchý, drží zcela jistě. Je to pravděpodobnější, pokud celé pouzdro z kola sundáte a jdete si třeba kopit nějaké občerstvení. Pouzdro je mimochodem vodotěsné, protože má ochranu IP66. Déšť ani prach tedy nevadí. Vyrobeno je z TPU, má rozměry 210 x 105 x 50 mm a obsahuje dokonce i prostup pro sluchátka. 

Kryt se uchycuje na středovou tyč řídítek a je to otázka minuty. Stačí vám vzít si pásku s čtvercovým upínačem a do otvoru vložit přiložený šroub. Ten snadno utáhnete přiloženým imbusem. Pokud máte strach, v balení najdete ještě 3M nálepky, díky kterým se celá sestava skutečně ani nehne. Pouzdro pak na upínač jednoduše nasunete. Chcete-li SWISSTEN vodotěsné pouzdro na kolo z řídítek sejmout, jen odtlačíte přítomnou páčku a pouzdro zase vysunete. V jednoduchosti je skutečně krása. 

Mobil na očích a v dosahu 

Pouzdro obsahuje i prostor pro nějaké další drobnosti, jako jsou klíče, peněženka, nebo třeba powerbanka ale klidně i nějaké to lepení, kdyby vás po cestě potkal defekt. Přes průhlednou slídu můžete telefon pohodlně ovládat, jak potřebujete, pokud vám ale bude někdo volat, musíte počítat s tím, že je nutné nejdříve pouzdro otevřít, rozepnout suchý zip a pak až teprve hovor vyřídit. Pravděpodobně to nestihnete a budete muset volat zpět. Ničemu to ale nevadí, dokazuje to jen komplexnost krytu. Pokud si aktivujete reproduktor, je třeba počítat s tím, že telefon je v pouzdru skutečně dobře uzavřen, druhou stranu tak uslyšíte hodně tlumeně, ona vás skoro vůbec. 

Jediným negativem tak může být právě ta manipulace s telefonem, pokud jej potřebujete rychle z pouzdra vyndat, jinak se cokoli jiného hledá opravdu těžce. I když jde totiž o poměrně velké a robustní řešení, je to řešeno s maximální jednoduchostí, a to především s ohledem na upínání a samotnou bezpečnost telefonu. Navíc vás potěší i cenou, protože stojí jen 599 Kč. 

SWISSTEN vodotěsné pouzdro na kolo koupíte zde

Dnes nejčtenější

.