Zavřít reklamu

PanzerGlass je přední výrobce krytů a tvrzených skel nejen na displeje telefonů ale i jejich objektivy. Své produkty však nenabízí jen na ty nejdražší modely, příkladně se snaží chránit i ty levnější. A někdy jim dá i přidanou hodnotu, jako je tomu třeba v případě skla PanzerGlass E2E Privacy pro modely Galaxy A35 a Galaxy A55. 

Skla PanzerGlass vynikají svými vlastnostmi, a tak si můžete být jisti, že displej vašeho zařízení dokonale ochrání. Právě to od nich chcete, právě to od nich také očekáváte. Tvrzená skla společnosti jsou navíc nově 3x odolnější vůči poškrábání než předchozí generace a nabízejí celoplošné lepení. Na rozdíl od běžných skel, PanzerGlass využívá poctivý proces temperace při teplotě 500 °C trvající 5 hodin. Tímto procesem je zaručena výrazně delší životnost a výjimečná odolnost proti poškrábání. 

Tloušťka skla je 0,4 mm a drop testy na něm byly zkoušeny z výšky 2,5 m. Snese odolnost proti tlaku na hranu skla více než 20 kg a díky odolnosti proti poškrábání mu nevadí ani klíče, ani mince ani jiné kovové předměty. Tvrdost skla je totiž 9H. Samozřejmostí je antibakteriální ochranná vrstva, což znamená, že je sklo potaženo speciální vrstvou s antibakteriální úpravou, která zničí veškeré bakterie během 24h od kontaktu s ním. Garantovaná účinnost nanovrstvy je po dobu až 12 měsíců (což odpovídá nějakým 10 000 oděrů). 

Čistě, snadno, rychle 

Balení je klasické, ale na střední třídu bohaté, protože zde najdete i instalační rámeček, který je ze 100% recyklovaného a kompostovatelného materiálu. Vyjma skla je zde pak ještě i ubrousek určený k odmaštění displeje a hadřík k jeho vyleštění. Najdete zde ještě samolepku na zbavení se nežádoucích prachových částic. Samo aplikování skla je i kvůli rámečku rychlé a přesné. Díky výřezům pro tlačítka jej totiž jasně usadíte na čelní stranu telefonu, a právě proto také sklo přesně nalepíte. Předtím mu tedy sloupnete zadní fólii a párkrát po něm po přiložení na displej přejedete prstem. Následně odloupnete horní fólii a vytlačíte zbytek bublin. 

Protože společnost klade značný důraz na ekologii, je krabička papírová, a další balení všech PanzerGlass produktů je certifikováno FSC. Znamená to, že za každý použitý strom pro výrobu prodejních balení je vysazen strom nový. PanzerGlass také finančně podporuje z každého svého prodaného produktu organizaci The Perfect World Foundation, která zvyšuje povědomí o problémech planety a podporuje snahy předcházet celosvětové krizi. Organizace se například zabývá stále větším problémem, a to čištěním oceánů od plastového odpadu. V balení přítomný sáček je také 100% recyklovatelný. Z koupě produktu tak můžete mít opravdu dobrý pocit. 

Přidaná hodnota 

Pokud vám pod sklem zůstaly po jeho aplikaci bubliny, které se vám nedaří vytlačit a nejsou způsobeny prachem, ničemu to nevadí. Stačí jej z jedné strany trochu odloupnout a opět přitlačit (případný prach odstranit nálepkou). Je to čistá, rychlá a snadná práce. Když se vám sklo nepovede nalepit na první dobrou, můžete to zkusit opakovaně, to rovnou až 200x, jak uvádí sám výrobce. Škoda jen, že u prostoru čelní kamery je sklo vyříznuté a není zde pouhý průstřel, když už jej mají modely Galaxy A55 a nově Galaxy A35. 

Okraje skla jsou zabroušeny tak, aby sklo bylo bezpečné a příjemné na dotek. Díky „Privacy“ filtru pak zamezuje zvědavcům, aby koukali, co máte na displeji. Čím víc ze strany se na něho totiž díváte, tím více černá, respektive tím více znemožňuje čitelnost zobrazovaného obsahu. Funguje to skvěle, což můžete vidět v galerii. 

Při testu nám nepřišlo, že by nějak zkreslovalo obsah, i když vypadá, že je o něco tmavší. Je příjemné na ovládání a nevadí mu ani přímý sluneční svit. Pro oba modely je stejné a liší se jen rozměry podle daného telefonu. V případě modelu Galaxy A35 jej aktuálně seženete za 599 Kč, v případě modelu Galaxy A55 se jedná o částku 699 Kč. 

Tvrzené sklo PanzerGlass E2E Privacy (install kit), Samsung Galaxy A35 koupíte zde

Tvrzené sklo PanzerGlass E2E Privacy (install kit), Samsung Galaxy A55 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.