Zavřít reklamu

Sám Samsung nabízí početné portfolio různých krytů pro oba modely svých nejnovějších Áček, tedy Galaxy A55 a Galaxy A35. Nám se ale dostaly do rukou dva HardCase kryty od společnosti PanzerGlass a vlastně nevidíme důvod, proč utrácet za ty méně kvalitní i když značkové. 

Kryty PanzerGlass HardCase D3O Bio jsou vyrobeny z nejpokročilejšího ochranného materiálu na rostlinné bázi. Jak uvádí sama společnost, tak ten se ve své syrové podobě chová jako kapalina, kde molekuly materiálů volně protékají, což dává tomuto materiálu měkkost a pružnost a díky tomu je výsledný produkt schopen pohltit značné množství energie při nárazu. I když ale tyto kryty nabízejí maximální ochranu proti nárazu, zároveň mají minimální dopad na planetu. 

Zadní část pouzdra je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu, rám z plastu se 44% podílem rostlinné složky a celé pouzdro bylo testováno při pádu podle 3x Military Grade Standard. To znamená, že vložené zařízení ochrání i po pádu z výšky 3,6 metru. PanzerGlass jej vyrábí ve dvou variantách. Jedna je čirá, kterou můžete v galerii výše vidět na Galaxy A55 a druhá černá, do které jsme oblékli Galaxy A35 (v galerii níže). 

Balení obou krytů samozřejmě neobsahuje nic víc, než je samotné, kdy je každý uvnitř ještě uložený v kompostovatelném sáčku. Balení se nicméně výrobci podařilo zredukovat o 40 %, takže je zde jasně vidět ten ekologický trend, za který si PanzerGlass zaslouží plusové body. 

Na krytech najdete všechny důležité prostupy, tedy ty pro fotoaparáty a LED, USB-C port, mikrofony i reproduktory, kde se od sebe mírně liší v designu. Tlačítka ovládání hlasitosti, a to zapínací, jsou kryté, stejně jako šuplík na SIM – pro manipulaci s ní musíte kryty sundat. Strany nejsou nijak strukturované, takže jsou hladké. U modelu Clear Edition se drží o něco lépe, u Black Edition je kryt opravdu jemný. Oproti prvnímu má ale na své pravé straně navíc očko k uchycení poutka a vyplňuje i oblast mezi fotoaparáty. Ten má naopak proti fotoaparátům zesílený rám tak, aby se vám telefon při práci na rovné ploše nekolébal. Ani v jednom případě krytům nijak nevadí prvek Key Island. 

Oba kryty také nesou označení společnosti na své pravé straně, na zádech pak odkazují k použitému materiálu, což je trochu škoda, protože to mírně ruší celistvý a decentní design. Kdybyste pak v případě transparentního krytu měli strach z jeho žloutnutí, tak se o něho podle společnosti skutečně bát nemusíte. Tento jev se na jeho krytech díky použité technologii totiž nedostavuje. Za každou variantu pro libovolný nový Samsung řady Galaxy A zaplatíte 749 Kč. 

Dnes nejčtenější

.