Zavřít reklamu

Samsung dnes představil staronové chytré hodinky Galaxy Watch FE, které mají za cíl nabídnout vyspělé a komplexní zdravotní funkce širšímu spektru uživatelů. Jdou na to samozřejmě skrze příjemnější cenovku.

Mezi hlavní přednosti nového modelu patří jejich hardwarové vlastnosti a spolehlivý systém měření zdravotních a fitness údajů, vše převzaté od modelů vyšších řad. Jenže narážejí hned na začátku, a to ve velikosti, pouzdra, které nabídne jen 40 mm. Jsou k dispozici ve třech barevných variantách – v černé, růžové a stříbrné. Zájemci se mohou těšit i na nové řemínky s výrazným modrým a oranžovým prošíváním. Kromě toho s novými hodinkami přichází i celá řada nových ciferníků, takže si každý může přizpůsobit vzhled hodinek na míru. Také výměna řemínku je jednoduchá, stačí jediné zacvaknutí. Ve výbavě nechybí odolné safírové sklo, které se při každodenním používání jen tak nepoškrábe, což je rozhodně skvělá zpráva.

Galaxy Watch FE přinášejí vyspělý senzorový systém

Základem monitorovacího systému je vyspělý senzorový systém BioActive, díky němuž hodinky Galaxy Watch FE nabízejí celou řadu pokročilých funkcí pro fitness i wellness. Nechybí ani zaměření na noční odpočinek: K dispozici je monitoring spánkových návyků, speciální spánkové koučování či rady, jak si optimálně uspořádat prostředí v ložnici. Kromě toho mohou uživatelé holistickým způsobem monitorovat svou srdeční činnost. Mezi osvědčené funkce Galaxy Watch FE patří například detekce abnormálně vysokého či naopak nízkého tepu, nebo měření krevního tlaku a EKG.

Kromě toho mohou uživatelé pomocí hodinek monitorovat až 100 různých typů fyzických aktivit. Běžci mají k dispozici pokročilou analýzu, která zhodnotí nejen jejich celkový výkon a dlouhodobý pokrok, ale poskytne i nejrůznější praktické rady, jak se nezranit, udržet se v kondici a co nejlepší cestou dospět ke splnění osobních cílů. Velký význam pro zdravé běhání má i stanovení personalizovaných zón tepové frekvence za základě kardiopulmonálních údajů. Galaxy Watch FE tedy pomáhá uživatelům plnit zdravotní cíle a udržet si motivaci. Coby zdroj zdravotních i fitness dat slouží i Monitoring tělesné stavby. Kromě toho si uživatelé mohou nastavit i zasílání motivačních zpráv celou dobu, co cíle plní.

Hodinky Galaxy Watch FE budou v České republice k dispozici od 1. července 2024 ve všech barevných provedeních. Doporučená maloobchodní cena je stanovena na 4 999 Kč. Hned od začátku prodeje bude k dispozici varianta s Bluetooth konektivitou (BT), verze LTE bude dostupná později v letošním roce. Ještě dodejme, že displej je 1,2“ (30,4 mm) s rozlišením 396×396, technologií Super AMOLED a funkcí Full Color Always On Display. Čip je Exynos W920 Dual Core 1,18 GHz, paměť 1,5 GB s úložným prostorem 16 GB, baterie 247mAh. 

Galaxy Watch FE koupíte zde

Dnes nejčtenější

.