Zavřít reklamu

Co si budeme nalhávat. Mezi výrobci moderních technologií bují válka o označení. Samsung je ale jediný z pole, který nenabízí svůj vrcholný model s označením Pro. A měl by to změnit. 

Samsung každý rok uvádí na trh tři modely svého vrcholného portfolia, tedy řady Galaxy S. Ta se letos skládala z modelů Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra. Doufám ale, že se věci změní a příští rok se konečně dočkáme modelu Galaxy S25 Pro. Tato informace však nevychází z žádného úniku informací. Zatím o tom žádné zvěsti nikde nekolují, jde jen o názor. 

Každý má Pro, jen Samsung ne 

Strategie vydávání nových iPhonů Applu je v posledních několika letech docela konzistentní. Na základní úrovni je zde běžný iPhone a pak dříve o něco menší mini a nyní o něco větší varianta Plus prakticky se stejnými specifikacemi. Na nejvyšší úrovni jsou pak verze Pro, opět ve dvou velikostech. Nehledě na to, že se mají letos oproti základním modelům mírně lišit ve velikosti displeje, jejich výbava určuje cenu, a tedy i onen prémiový sektor. 

„Pro“ modely má i Google, má je Honor, má je Huawei, má je Oppo, Vivo, Motorola, Xiaomi… Navíc to jsou vždy ty nejlepší telefony, které samozřejmě doplňují ještě ty s označením Ultra. Jen Samsung má Plus, tedy model, který mu navíc prodejně úplně nefunguje, protože je nejméně žádaným z celého tria, a nemá žádné Pro. 

Navíc zde máme Galaxy Buds Pro, měli jsme zde i Galaxy Watch5 Pro a nyní je vcelku jisté, že přijdou Galaxy Watch Ultra. Tímto označením bude společnost odkazovat ke svému vrcholnému smartphonu, ale zároveň půjde proti Apple Watch Ultra. Tak proč zde máme pořád Galaxy S+, který jde jen proti základnímu, i když většímu, iPhonu? 

Kam s ním? 

Galaxy S25 Pro by se měl nahradit za Galaxy S25+, nebo ještě lépe by měl být posazený nad něho a pod Galaxy S25 Ultra. Bonusem takového modelu by však bylo přijetí mnoha funkcí nyní vyhrazených pro řadu Ultra, s mírným odlehčením, kdy by mu logicky chyběl třeba S Pen. Přinesl by ale především lepší fotoaparáty, titanovou konstrukci a Gorilla Glass Armor. S ohledem na čip by zde také neměla existovat žádná Exynos varianta. 

Spolu s tím vším by se pak nabízelo, zda má smysl existence ještě takových modelů, které nesou označení FE. Stačilo by klidně ještě mírně osekat základní model a dát mu příjemnější cenovku. Samozřejmě se mi to dobře radí, to je ale také tak všechno, co s tím mohu udělat. Doufejme, že Samsung ví, co dělá a že se mu podaří držet přední příčku trhu smartphonů. My, jako jeho fanoušci, mu to samozřejmě přejeme. 

Samsungy řady Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.