Zavřít reklamu

Meta do své populární aplikace pro zasílání zpráv Messenger v tichosti zavedla funkci komunit. Učinila tak 2 roky poté, co tuto funkci dostala jeho další populární komunikační aplikace WhatsApp. Komunity v Messengeru vám umožňují se spojit s tisíci dalšími uživateli, aniž by museli být členy stejné facebookové skupiny.

Jen pro pořádek: komunity nejsou to samé jako komunitní chaty, které Meta do Messengeru zavedla v roce 2022 jako způsob, jak se lidé mohou spojit s ostatními členy skupin na Facebooku. Komunity umožňují vytvářet vyhrazené prostory pro komunikaci v reálném čase nezávisle na jakýchkoli facebookových skupinách, přičemž všichni členové komunity mohou vidět veškerý její obsah.

Každá komunita obsahuje vyhrazený prostor Domů, kde mohou administrátoři sdílet aktualizace a oznámení, a připojit se k ní prostřednictvím pozvánek, které lze sdílet, může až 5 000 lidí. Každá komunita může mít více skupinových chatů na různá témata.

I když tato funkce funguje podobným způsobem jako stejnojmenná funkce ve WhatsAppu, hlavním rozdílem je to, že komunity v Messengeru jsou propojeny se sociálním grafem Facebooku – můžete do nich pozvat lidi jen na základě jejich facebookového profilu a nemusíte mít jejich telefonní číslo.

Když už jsme několikrát zmínili WhatsApp, stojí za zmínku, že aplikace v rámci komunit testuje novou funkci, která vám umožní vybrat titulní fotografii pro události. Tato funkce se objevila v betaverzi 2.24.12.5 pro Android a ke všem uživatelům by se měla dostat v jednom z příštích updatů aplikace.

Dnes nejčtenější

.