Zavřít reklamu

Nikdo nemá rád zařízení, u nichž hrozí, že explodují nebo se vznítí. A nyní se tyto problémy týkají některých produktů společnosti Anker, konkrétně powerbanky 321 Power Bank, reproduktoru Soundcore A3102 a hlasitého odposlechu AnkerWork A3302.

Anker v tiskové zprávě uvedl, že svou powerbanku 321 Power Bank stahuje z trhu kvůli výrobní chybě. Lithium-iontová baterie v ní se prý může přehřívat, což může způsobit roztavení plastu, vypouštění kouře a riziko požáru. I když společnost podotýká, že tato chyba se týká pouze omezeného počtu kusů vyrobených po březnu roku 2023 (s modelovým označením A1112), z bezpečnostních důvodů stahuje všechny jednotky.

Kromě powerbanky stahuje Anker z trhu také reproduktor Soundcore A3102 Speaker in Black (konkrétně kusy vyrobené mezi březnem a dubnem 2023) a hlasitý odposlech AnkerWork A3302. I u nich prý hrozí riziko požáru kvůli přehřívání baterie. Pokud máte jedno z těchto zařízení, společnost doporučuje, abyste je okamžitě přestali používat a nechali je řádně zlikvidovat v zařízení, které odebírá lithiové baterie, nebo je vyhodili do kontejneru na elektroodpad.

Nejde o první stažení produktu této světově známé značky. V loňském roce Anker stáhl z trhu některé modely powerbanky 535 Power Bank kvůli obavám z přehřívání a požáru. V jednom případě byla tato powerbanka považována za „nejpravděpodobnější příčinu“ požáru domu v americkém Marylandu, jelikož podle místního velitele hasičů nebyla u vzniku požáru přítomna žádná jiná elektronická zařízení. Produkty jsou dostupné ale i u nás, třeba reproduktor koupíte za cca 1 500 Kč. Více se dozvíte zde.

Dnes nejčtenější

.