Zavřít reklamu

Netflix testuje nové rozhraní u své televizní aplikace, které jak doufá, poskytne uživatelům více informací a zjednoduší prohlížení. Streamovací gigant zveřejnil několik ukázek nové domovské stránky a dalších prvků, které budou tvořit základ nového redesignu.

Největší změna se týká navigace a systému menu. Lišta zkratek na levé straně je nahrazena minimalistickou horní navigační lištou, která obsahuje ikonu vyhledávání, kartu Domů a kartu Můj Netflix. V rámci druhé zmíněné karty mohou uživatelé najít přizpůsobená doporučení, svůj seznam Pokračovat ve sledování a tituly přidané do sekce Můj seznam. Horní panel také vyřazuje karty Kategorie a Nové a oblíbené, ale ponechává možnosti Pořady a Filmy.

Kromě toho nový redesign klade důraz na zobrazování dalších informací o titulu. Titul hrdiny na kartě Domů a dlaždice v podkategoriích nabídnou informační odznaky, které zobrazují herce, kteří v něm hrají, jakákoli ocenění nebo nominace, které mohl získat, jak si vede v knihovně Netflixu a datum vydání.

Další velká změna se týká dlaždic pořadů a filmů. Najetím na dlaždice v podkategoriích je rozbalíte, přičemž upoutávky se spouštějí v těchto zvětšených oblastech, nikoli v horní části obrazovky. Kontextové informace, včetně žánru, epizod, hodnocení a délky (u filmů), jsou viditelné níže, přičemž popis pořadu je o stupínek níže. Tato změna znamená, že nové uživatelské rozhraní obsahuje více pohyblivých prvků.

Nový redesign je v tuto chvíli dostupný jen pro několik vybraných testerů a není známo, kdy se dostane ke všem. Lze však očekávat, že se tak stane v příštích měsících.

Dnes nejčtenější

.