Zavřít reklamu

Samsung vyvíjí dva nové cenově dostupné telefony, které by měl představit ještě letos nebo příští rok. Podle webu Galaxy Club v současnosti testuje smartphony Galaxy A16 a Galaxy A06, nástupce Galaxy A15 a Galaxy A05. Kromě toho unikla nová informace o jeho příští „budgetové vlajkové lodi“ Galaxy S24 FE.

Momentálně má Samsung testovat 5G variantu Galaxy A16, která nese modelové číslo SM-A166B. LTE varianta zatím nebyla objevena, avšak vzhledem k tomu, že podpora 5G sítí je u cenově dostupných telefonů stále běžnější, je možné, že Galaxy A16 bude nakonec uveden na trh pouze ve variantě s 5G.

U Galaxy A06 tomu bude zřejmě naopak. Samsung má testovat jeho 4G variantu nesoucí modelové číslo SM-A065M, a jelikož telefony řady Galaxy A0x jsou velmi levná zařízení, je nepravděpodobné, že by Samsung vynaložil prostředky na vývoj 5G verze.

Pokud jde o specifikace těchto telefonů, v tuto chvíli o nich není nic známo. Nevíme ani to, kdy by mohly být představeny. Galaxy A05 byl nicméně uveden na scénu v září minulého roku a Galaxy A15 v prosinci, takže můžeme prozatím očekávat, že Samsung se u jejich nástupců bude držet podobného časového plánu.

Co se týče Galaxy S24 FE, o něm nově uniklo, že dodavatel Samsungu, korejská společnost Anapass, zahájila výrobu integrovaných obvodů, které obsahují zabudovaný časový kontrolér TCON, což je jediná aktivní komponenta v displeji. To naznačuje, že příští „budgetová vlajka“ korejského obra bude představena již brzy, pravděpodobně ještě v létě nebo na začátku podzimu.

Galaxy A35 a A55 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.