Zavřít reklamu

Zdá se, že se Samsungu brzké uvedení řady Galaxy S24 skutečně vyplatilo. Americkému trhu po řadu let dominuje Apple a na tom se nic nemění ani teď, je ale pravda, že Samsung posiluje. Možná paradoxně pro něho za to ale nemohou ohebné telefony. 

Zejména modelem řady Galaxy Z Flip vnadil Samsung zákazníky Applu k tomu, aby přešli z iPhonů na jeho ohebný telefon. Stačilo přitom ukázat jen zajímavé možnosti klasické řady smartphonů. Samozřejmě se dá totiž tento úspěch Samsungu svalovat nejen na telefony řady Galaxy S24 jako takové, ale i jejich Galaxy AI, kdy jakákoli ucelená forma umělé inteligence Applu zatím jednoduše chybí. 

Counterpoint Research uvádí, že dodávky chytrých telefonů v USA klesly v 1. čtvrtletí 2024 meziročně o 8 %. Podíl Applu na trhu zůstal stejný jako před rokem, a to 52 %. Podíl Samsungu na trhu však vzrostl z 27 na 31 %. Ve skutečnosti Counterpoint poznamenal, že to byl nejlepší podíl Samsungu na trhu za Q1 v USA od prvního čtvrtletí roku 2020. 

Counterpoint nicméně dodává, že za úspěch může dřívější vydání řady Galaxy S24, která byla uvedena na trh 17. ledna, protože řada S23 přišla až 1. února. Uvedla také, že zde existuje silnější poptávka ze strany majitelů starých telefonů Galaxy, kteří chtějí upgradovat. Mimochodem třetí příčka amerického trhu patří společnosti Motorola, která má ve svém portfoliu také ohebné telefony. Její podíl se meziročně zvedl z 8 na 9 %. 

Dnes nejčtenější

.