Zavřít reklamu

Apple měl na dnešek naplánovanou svou událost, na které představil vše očekávané, tedy nové generace iPadu Air, iPadu Pro a třeba i Apple Pencil Pro. Je to jasná konkurence pro produkci Samsungu, je ale otázka, jestli se jí má ten vůbec bát.

Apple loni nepředstavil tablet jediný, Samsung jich svým zákazníkům nabídl hned 7. Americká společnost nyní přišla s dvěma velikostmi iPadu Air a dvěma iPadu Pro, kde je tomu u dostupnější řady vůbec poprvé, kdy dává zákazníkům na výběr. iPad Air 2024 tak seženete v 11 a 13“ velikosti úhlopříčky displeje, kdy je zde tou druhou největší novinkou osazení čipem M2. To, že je pak přesunutá kamera na delší stranu je jen detail, který Samsung praktikuje už pěknou řadu let.

Jistě zajímavější je iPad Pro 2024, který konečně dostal OLED displej a čip M4. Samsung ale OLEDy u svých tabletů také nabízí několik let, takže Apple opět jen dohání svou konkurenci. Nicméně jeho technologie je poměrně zajímavá, sráží ji však cena tabletů, která je skutečně vysoká a to zejména pokud chcete displej s nanotexturou, která je přítomna jen v případě 1 a 2TB verze.

Čip M4 může být poměrně překvapením, protože tyto čipy mají svou premiéru obvykle v počítačích Mac. Nyní Apple změnil strategii, jako kdyby se snažil více tlačit právě tablety. Výkon je zde na prvním místě a je evidentní, že tady Apple Samsungu jasně utíká. Došlo i na Apple Pencil Pro, který se prodává samostatně. Díky gyroskopu pozná své natočení a podle toho může měnit třeba tloušťky čar, reaguje i na gesta. Nabíjí se magneticky a je poměrně zajímavé, že stojí stejně jako 2. generace, tedy 3 790 Kč. Apple k tabletům představil i novou klávesnici Magic Keyboard.

Ceny novinek můžete vidět níže. Již jsou k dispozici v předprodeji, jejich ostrý prodej je plánovaný na 15. května.

  • 11“ iPad Air: cena od 17 990 Kč
  • 13“ iPad Air: cena od 23 990 Kč
  • 11“ iPad Pro: cena od 29 990 Kč
  • 13“ iPad Pro: cena od 39 990 Kč

Novinky Applu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.