Zavřít reklamu

Samsung oficiálně představil 5G modem Exynos 5400. Jde o stejný modem, který používají telefony Galaxy S24 a Galaxy S24+. Údajně jej bude používat několik zařízení Pixel nové generace, konkrétně Pixel 9, Pixel 9 Pro, Pixel 9 Pro XL a Pixel 9 Pro Fold, které mají být uvedeny na trh později v tomto roce.

Exynos 5400 je prvním modemem Samsungu se zabudovanou podporou sítí NB-IoT NTN a NR NTN. Ty umožňují telefonům a tabletům používajícím tento modem obousměrné satelitní připojení pro zasílání zpráv, i když v blízkosti není žádná mobilní síť. Modem také podporuje 5G pásma mmWave (milimetrové vlny) a sub-6GHz. V rámci prvního zmíněného pásma podporuje standard 2×2 MIMO a v rámci druhého standard 4×4 MIMO.

Je to také nejrychlejší modem korejského obra, který nabízí rychlost stahování až 14,79 Gb/s, a to díky podpoře duálního připojení NR pro šířky pásma FR1 a FR2 (3GPP vydání 17). Použití šířky pásma FR1 je údajně efektivnější a spolehlivější než použití pásma FR2.

Samsung také tvrdí, že Exynos 5400 je energeticky nejúčinnější 5G modem, protože je vyroben pomocí 4nm EUV procesu jeho dceřinky Samsung Foundry. I když jsou jím vybaveny telefony Galaxy S24 a Galaxy S24+ (přesněji řečeno jejich Exynos varianty), Samsung v nich nepoužil své funkce připojení NTN, protože postrádají obousměrné satelitní připojení pro nouzové SOS a textové zprávy bez mobilní sítě.

Dnes nejčtenější

.