Zavřít reklamu

Koncem loňského roku představil Google nové vlajkové telefony Pixel 8 a 8 Pro, kterým jako první výrobce smartphonů na světě přislíbil sedm let softwarové podpory (tedy sedm upgradů Androidu a sedm let bezpečnostních aktualizací). Samsung tento bezprecedentní krok nenechal bez odezvy a stejně dlouhou podporu představil zkraje letošního roku u řady Galaxy S24.

Samsung nyní ústy svého viceprezidenta Nicholase Portera v rozhovoru pro web GSMArena vysvětlil, proč na sebe tak dlouhý závazek vzal. Analýza zpětné vazby od zákazníků Samsungu prý zjistila, že rozšíření softwarové podpory dává smartphonu větší hodnotu. Průzkum korejského giganta podle Portera dospěl k závěru, že lidé mají v poslední době tendenci nechávat si své telefony déle, a tudíž dává smysl, aby výrobci rozšiřovali jejich softwarovou podporu.

Samsung se prý také domnívá, že i když by některé uživatele přidaná podpora nezajímala, stále budou řadu let těžit z vylepšeného zabezpečení a pokračující plynulosti svých telefonů, díky čemuž nakonec získají lepší uživatelskou zkušenost.

Je třeba připomenout, že sedmiletá softwarová podpora se týká pouze vlajkových zařízení Samsungu, mezi něž společnost počítá nejen řadu Galaxy S, ale také řadu Galaxy Z. To znamená, že na takto dlouhou podporu se mohou těšit příští skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6. Sedmileté podpory se zřejmě dočkají i příští vlajkové tablety korejského obra.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.