Zavřít reklamu

Nejnovější vlajková řada Samsungu Galaxy S24 se chlubí technologií ProVisual Engine, která umožňuje nový fotografický zážitek. Tento zážitek má podobu několika funkcí, díky kterým vám podle korejského obra neunikne žádný moment, který chcete zachytit.

Jedná se konkrétně o následující funkce (o většině se Samsung při jiných příležitostech zmiňoval již dříve; nyní je jen trochu více rozebírá):

  • Motion Photo: Funkce Motion Photo umožňuje pořizovat snímky v dynamických detailech, aniž by na nich chyběl jediný pohyb. Díky záznamu náhledu po dobu až tří sekund zachytí Motion Photo krátký úsek pohybu v akci a zkompiluje jej do jednoho pohyblivého obrázku. V editoru můžete vybrat libovolný snímek z pohyblivé fotky a uložit jej jako samostatný obrázek. Díky automatickému upscalingu využívajícímu umělou inteligenci je možné vybraný snímek uložit jako obrázek s vysokým rozlišením 12 MPx pro bohatší detaily.
  • Rychlejší závěrka: Závěrka u řady Galaxy S24 je o 30 % rychlejší než u loňských „vlajek“, díky čemuž dokáže fotoaparát Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra pořídit více fotografií v kratším časovém úseku.
  • Instant Slow-mo (okamžité zpomalení videa): Díky inteligentní technologii AI Frame Rate Conversion (AI FRC) dokáže řada Galaxy S24 přeměnit videa od rozlišení HD při 24 fps po 4K při 60 fps na zpomalená epická videa. Zpomalená videa pořízená v rozlišení FHD při 240 fps a ta zachycená ve 4K při 120fps mohou jít ještě dále díky super zpomalenému pohybu. Generováním nových mezilehlých snímků pohybu na základě již existujícího videa dosahuje funkce okamžitého zpomalení hladkého a vysoce detailního opakovaného záznamu. Od konce března se funkce rozšíří o podporu videí pořízených v rozlišení 480 x 480 při 24 fps, což uživatelům umožní snadno vytvářet videoobsah vhodný pro sociální média.
  • Duální nahrávání: Funkce duálního nahrávání vám umožňuje nahrávat současně předním i zadním fotoaparátem, například aby vaši blízcí viděli nejen to, jak úžasný byl výhled z vrcholu hory, ale také vaše nadšení, když jste jej konečně dosáhli. Kromě toho vám umožňuje i současně natáčet dvěma zadními fotoaparáty, např. ultraširokoúhlým objektivem s teleobjektivem (u modelů S24 a S24+ je podporováno rozlišení FHD, u modelu S24 Ultra pak až 4K).
  • 10 typů ND filtrů: Filtry s neutrální hustotou (ND) se často dodávají s profesionálními fotoaparáty, aby pomohly mimo jiné omezovat světlo, snižovat šum nebo prodlužovat expozici. U řady Galaxy S24 nejsou žádné takové nástavce potřeba, do jejich fotoaparátů je totiž zabudováno hned 10 různých ND filtrů pro maximální uživatelský výběr a kontrolu. Fotografie filtrované technologií ND syntetizují několik snímků najednou a analyzují předměty, aby vytvořily jeden statický snímek s dojmem živého pohybu, například na fotografiích s vlnami nebo vodopády.
  • Single Take: Tato funkce umožňuje pořídit řadu typů fotek jediným klepnutím (celkem až osm v rámci jednoho snímku), což znamená, že můžete snadno a rychle zachytit jakýkoli okamžik, aniž byste ztráceli čas přemýšlením o nejlepším režimu fotoaparátu. Tato funkce však není nová, mají ji i starší zařízení Galaxy.

Z výše uvedeného vyplývá, že Samsung fotoaparáty meziročně skutečně významně vylepšil. Když k tomu přidáte funkce Galaxy AI týkající se fotoaparátu, jako jsou např. generativní úpravy, vyjdou vám Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra jako jedny z nejlepších a technologicky nejpokročilejších fotomobilů současnosti.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.