Zavřít reklamu

Google s Androidem 12 v roce 2021 představil nový designový jazyk Material You, který Samsung začlenil do nadstavby One UI 4.0 pod jménem Paleta barev. Nyní se však zdá, že Material You je na telefonech s nadstavbou One UI 6 „rozbitý“.

Vypadá to, že Samsung má nyní problémy s designovým jazykem Material You na telefonech Galaxy běžících na nadstavbách One UI 6.0 a 6.1. Konkrétně se zdá, že nefunguje v aplikacích Googlu, včetně Disku, Dokumentů a dalších, v rámci systému a v aplikacích Samsungu podle všeho funguje bez problémů.

Web SamMobile tento problém testoval na svých telefonech Galaxy S23 Ultra a Galaxy S24+ s One UI 6.1. V nabídce Paleta barev vybral zelenou tapetu a zelené akcenty, které v systému a aplikacích Samsungu fungovaly, v aplikacích Googlu však nikoli. Problém se vyskytl i na našem testovaném S24, takže je jasné, že tematizace barev umožněná jazykem Material You je v One UI 6.0 a One UI 6.1 skutečně „rozbitá“.

V tuto chvíli není jasné, jestli Samsung o této chybě ví a zda ji plánuje opravit. Vzhledem k tomu, že další velkou aktualizací korejského obra bude z Androidu 15 vycházející nadstavba One UI 7.0, je možné, že tento problém bude vyřešen až na konci letošního roku.

Řadu Galaxy S24 s Galaxy AI koupíte zde

Dnes nejčtenější

.