Zavřít reklamu

Peněženka Google je jednou z globálně nejpopulárnějších digitálních platebních služeb, kterou si americký gigant stejně jako své ostatní aplikace náležitě hýčká. Nyní do ní přidává novou stránku Verifications Settings (nastavení ověření), která vám umožní „vybrat, zda budete muset při používání platebních metod a položek v Peněžence ověřovat svou totožnost“.

Nová stránka Verifications Settings se objevuje v rámci nové sekce Security (Bezpečnost) v rámci Nastavení Peněženky. V tuto chvíli se na stránce zobrazuje pouze jedna položka, a to platby za veřejnou dopravu. Tu doprovází text ve znění „Ověření před platbou za autobus, metro aj. kreditní nebo debetní kartou“.

Google vysvětluje, jak „uživatel bude nejprve hledat přepravní průkazy“, které „nikdy nevyžadují ověření“. Pokud žádné nejsou, „může být účtován poplatek z kreditní nebo debetní karty“.

Uživatelé mají možnost v rámci nové stránky vypnout přepínač Verification required (vyžadováno ověření), který je ve výchozím nastavení zapnutý. Pokud je přepínač vypnutý, nebude uživatel muset před platbou za přepravu svou výchozí kreditní nebo debetní kartou ověřovat svou totožnost, a to ani v případě, že je jeho telefon uzamčen. Jak Google dodává, pro všechny ostatní platby touto kartou bude uživatelova totožnost i nadále ověřována. Nová stránka se objevuje v nejnovější verzi Peněženky 24.10.616896757. Stáhnout si ji můžete zde.

Dnes nejčtenější

.