Zavřít reklamu

V posledních dnech si někteří uživatelé Peněženky Google všimli, že je aplikace vyzývá, aby vždy odemkli svůj androidový telefon pro platbu dotykem bez ohledu na částku. To může být pro leckoho obtěžující. Co se stalo?

V některých zemích není nutné zařízení odemykat pro „menší platby“. Například v Německu je limit 50 eur, ve Francii 30 eur a v Belgii 25 eur. Limit „menších plateb“ se liší podle země a emitenta, zatímco „můžete provést pouze omezený počet zamčených transakcí, než vás telefon požádá o odemknutí“.

V USA a dalších zemích je „odemknutí vyžadováno pro všechny transakce kromě tranzitu“, i když na Androidu tento požadavek není tak přísný jako na iOS. Na iPhonu musíte ověřit každou platební relaci, zatímco u Peněženky Google fungují nedávná odemknutí. (Pokud jste například nechali telefon odemčený, abyste mohli naskenovat QR kód v supermarketu, nebudete muset znovu ověřit svou totožnost, když klepnete a zaplatíte o minutu nebo dvě později.)

Minulý měsíc Google v souvisejícím článku v Centru nápovědy Peněženky Google přidal toto upozornění: „Pokud jste v nedávné době nepoužili metodu ověření, jako otisk prstu nebo PIN kód, z vaší kreditní a debetní karty brzy nebudou účtovány maloobchodní platby. Někteří uživatelé možná budou muset již nyní před platbou provést ověření. Pokud budete požádáni o ověření totožnosti, proveďte k němu na vašem zařízení požadované kroky, abyste mohli provést platbu.“

V posledních dnech si této změny začali všímat uživatelé Peněženky Google v Evropě. Každá transakce, bez ohledu na částku, nyní vyžaduje odemknutí telefonu. Tuto změnu Google podle všeho učinil kvůli lepší bezpečnosti. Nejednoho uživatele však může nové chování Peněženky obtěžovat a bude nějakou dobu trvat, než si na ně zvykne.

Dnes nejčtenější

.