Zavřít reklamu

Samsung se konečně u Galaxy S24 Ultra vykašlal na zaoblení displeje po jeho stranách a díky tomu ani PanzerGlass nemusí vymýšlet nějaké složitosti. To je mimochodem přední výrobce krytů a tvrzených skel nejen na displeje telefonů ale i jejich objektivy, a je logické, že nabízí své příslušenství i na nejvybavenější řadu telefonů Samsungu. Jeho skla patří mezi špičku, stejně jako telefony, které chrání.  

Skla PanzerGlass vynikají svými vlastnostmi, a tak si můžete být jisti, že displej vašeho zařízení dokonale ochrání. Tvrzená skla PanzerGlass jsou navíc tento rok 3x odolnější vůči poškrábání a nabízejí celoplošné lepení. Příslušenství společnosti určené pro Samsungy navíc už dlouhodobě nesou oficiální doporučení přímo od jihokorejské společnosti, kdy jim dává certifikaci DesignedForSamsung. Máte tak jistotu, že prošly náročnými testy kompatibility, funkčnosti a kontroly kvality. 

Samsung u letošního modelu Galaxy S24 Ultra konečně vyslyšel volání zákazníků a zbavil se designového ale zbytečného výstřelku v podobě zakřivení displeje po jeho stranách. Dříve tím dělal vrásky na čele i výrobcům příslušenství, kteří samozřejmě museli dělat zakřivená i svá skla, což nebylo vždy ideální, protože je bylo relativně složité ideálně nalepit, a to i s instalačními rámečky. Toto letos konečně odpadlo, a tak je i tvrzené sklo PanzerGlass Edge-to-Edge krásně rovné s příjemně ostrými rohy. 

Rámeček zajistí přesnost 

Balení je svým obsahem bohaté, na což jsme ale již zvyklí. Už i Galaxy S24 Ultra je pouhá placka a lepení skla tak, aby to bylo ideálně vystředěno, může být těžké. Prakticky jediné, od čeho se lze orientovat, je průstřel pro přední kameru. Protože zde ale najdete i instalační rámeček, který je ze 100% recyklovaného a kompostovatelného materiálu, je celý postup pohodička. Protože pak společnost klade na ekologii značný důraz, je krabička papírová, a ostatně balení všech PanzerGlass produktů je certifikováno FSC. Znamená to, že za každý použitý strom pro výrobu prodejních balení je vysazen strom nový. 

PanzerGlass mimochodem dále finančně podporuje z každého svého prodaného produktu organizaci The Perfect World Foundation, která zvyšuje povědomí o problémech planety a podporuje snahy předcházet celosvětové krizi. Organizace se například zabývá stále větším problémem, a to čištěním oceánů od plastového odpadu. V balení přítomný sáček je také 100% recyklovatelný. Takové detaily prostě potěší. To u příslušenství z Číny nezažijete. S tím ale toto samozřejmě nejde srovnávat, protože kvalitativně jsme úplně někde jinde. 

Balení nabízí i hadřík k odmaštění displeje a ten k jeho vyleštění. Nechybí ani samolepka na odstranění případných prachových částic. Samo aplikování skla je rychlé a přesné a minimálně pracné. Rámeček díky výřezům pro tlačítka jasně usadíte na čelní stranu telefonu a díky tomu sklo také přesně nalepíte. Jen jde o to sledovat, kde máte selfie kameru. Pro tu je ve skle také průstřel. Je to tak na půli cesty – je to sice lepší než u modelů Galaxy S24 a S24+, kde je průřez, na druhou stranu skla pro iPhony s Dynamic Islandem nemají ani výřez ani průstřel a kryjí tak i kameru. 

Před ustavením skla na displej samozřejmě nejdříve sloupnete zadní fólii, pak jej přiložíte a párkrát po něm přejedete prstem. Ve finále už jen odloupnete horní fólii a vytlačíte zbytek bublin. Máte hotovo raz dva. Okraje ani tak nelepí jako v minulosti a nechytají tím přílišné množství prachu a ostatních nečistot. Sklo nijak nezkresluje obsah, je příjemné na dotek a nevadí mu ani přímý sluneční svit. Ještě se hodí dodat, že když se vám nepovede nalepit na první dobrou, Samsung uvádí, že na to máte až 200 pokusů. Sklo má černý rámeček, což vypadá na telefonu skvěle. Samozřejmě ani nijak nevadí krytům. Ostré hrany se ani po několikatýdenním používání neodlepují. 

Jen to nejlepší

Že je nové sklo 3x odolnější, jsme již psali. Ono je ale také o 50% pružnější, je třikrát tvrzené, telefon chrání při pádu až z výšky 2,5 m a na okrajích snese zátěž 25 kg. Zároveň samozřejmě podporuje čtečku otisků prstů. Jeho tloušťka je 0,4 mm, tvrdost má 9H a nechybí mu antibakteriální ochranná vrstva. Jeho cena je 899 Kč, což není vzhledem k ceně zařízení, které chrání, nijak přemrštěná částka. 

Tvrzené sklo PanzerGlass Edge-to-Edge (install kit), Samsung Galaxy S24 Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.