Zavřít reklamu

Pořád chceme lepší a lepší fotky, pořád si ale stěžujeme na to, jak fotoaparáty mobilních telefonů vystupují nad jejich záda. Výrobci se snaží dosáhnout ideálního kompromisu, tedy parádní kvality fotek za co nejmenšího omezení designu. Bez výstupů to ale prostě nejde. A protože tím jsou čočky náchylné na poškození, je vhodné je patřičně chránit. A od toho je zde příslušenství PanzerGlass. 

Společnost PanzerGlass je lídrem v oblasti ochrany smartphonů díky jejím krytům a tvrzeným sklům. Ty ale nabízí nejen na displeje, nýbrž i na čočky fotoaparátů. S modelem Galaxy S24 Ultra zde máme hned dva. První je tvrzené sklo PanzerGlass Camera Protector, kde máte jeden celý blok pro ochranu celého fotografického systému zařízení, druhý je tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector pro každou čočku a senzor zvlášť. 

Balení obou produktů je jednoduché, kdy uvnitř najdete sadu vyjma skla čítající ubrousek na odmaštění a ten leštící. Postup aplikování je vlastně stejný, jako u každého jiného skla – odmastit, vyleštit, nalepit. Najdete zde i samolepku pro odstranění prachových částic, ale není to úplně třeba vzhledem k tomu, že lepíte velice malou plochu. Je to jednoduché, rychlé a především přesné. 

Ani v jednom případě sklo nijak neovlivňuje čistotu ani kvalitu fotografií, a to díky černým hranám, v obou případech chrání čočky před škrábanci a jiným poškozením, tedy zejména při pádu zařízení a nárazy do ostrých rohů. Tvrzené sklo PanzerGlass Camera Protector vás vyjde na 399 Kč. Poskytuje i oleofobní vrstvu, která redukuje otisky prstů. 

PanzerGlass Hoops jsou trochu sofistikovanější ochranné kroužky na čočky fotoaparátu, které přece jen vypadají lépe. Vlastně ani nepoznáte, že je na čočkách máte nalepené. Díky aplikátorů je to velice snadné a nemáte co splést. Pokud potřebujete základní Camera Protector sundat, jde to jednodušeji díky velké jeho ploše. V případě Hoops ale nedoléhají skla až na tělo telefonu, takže je sloupnete ideálně nehtem, i když k tomu potřebujete pěkný tlak. Díky tomu se není třeba obávat, že by se vám samy odlepily. Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector stojí 449 Kč. 

Příslušenství PanzerGlass koupíte zde

Dnes nejčtenější

.