Zavřít reklamu

Správný pitný režim je nejen nedílnou součástí vašeho tréninku, ale také zdravého životního stylu. Existuje celá řada aplikací třetích stran, které vám pomohou vypočítat vhodný objem tekutin, jež byste měli za den vypít. Pokud ale máte chytré hodinky značky Garmin, může vám v tomto směru dokonale a spolehlivě posloužit aplikace Garmin Connect.

K nastavení, sledování a zanášení záznamů, týkajících se hydratace, slouží aplikace Garmin Connect na vašem mobilním telefonu. Stačí spustit aplikaci a přejít na Můj den -> Hydratace. Možnost se nachází na platformách Android i iOS. Zde najdete tlačítka pro rychlé přidání objemu přijatých tekutin, manuální přizpůsobení, a po klepnutí na tři svislé tečky v pravém horním rohu můžete v Nastavení přizpůsobit vaše cíle. V nastavení hydratace si můžete zvolit jednotky, ve kterých budete zaznamenávat váš příjem tekutin, nastavit si denní cíl a také nastavit až tři virtuální „nádoby“ s pitím pro rychlé přidání tekutin.

Proč je hydratace tak důležitá?

Dodržování správného pitného režimu je nesmírně důležité z mnoha různých důvodů. Příjem správného objemu tekutin vám pomáhá regulovat vaši tělesnou teplotu, správná hydratace vede k lepší ochraně vašich kloubů, fungujícímu zažívání, pomáhá vám udržovat zdraví vaší pokožky, odplavovat odpadní látky z těla a v neposlední řadě vám také pomáhá při snižování hmotnosti. Pít byste měli v průběhu dne po malých douškách – je vždy lepší nečekat, až vás přepadne žízeň. K pití je samozřejmě ze všeho nejvhodnější čistá voda, skvěle ale poslouží i neslazené ovocné či bylinkové čaje nebo třeba neslazené ovocné či zeleninové šťávy. V rámci tréninku vám může trenér doporučit iontové a další podobné nápoje.

Jak sledovat a zaznamenávat hydrataci

Hydrataci můžete sledovat a zaznamenávat nejen ve zmíněné aplikaci Garmin Connect. Do vašich hodinek si z obchodu Connect IQ můžete nainstalovat také doplněk Hydratace. V aplikaci si můžete nastavit, jak často chcete dostávat upozornění ohledně toho, kdy se máte napít. Záznam můžete provádět jak z hodinek Garmin s nainstalovanou aplikací, tak i z aplikace Garmin Connect klepnutím na + a výběrem požadovaného objemu tekutin.

Hydratace a pocení

Hydratace souvisí také s pocením. Vašemu pocení nejen při aktivitě byste vždy měli přizpůsobit váš pitný režim. Garmin dokáže odhadnout přibližnou ztrátu potu při pohybové aktivitě. Pokud se chcete podívat na to, kolik jste toho při nedávné aktivitě propotili, spusťte na telefonu aplikaci Garmin Connect a vpravo dole klepněte na Více. Zvolte Aktivity -> Všechny aktivity, klepněte na vybranou aktivitu a v horní části displeje klepněte na Statistiky. Zamiřte o něco níže do sekce Výživa a hydratace – zde najdete údaj o odhadované ztrátě potu.

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.