Zavřít reklamu

Můžete pro to mít spoustu důvodů. Můžete si chtít uložit podobu nějakého ciferníku, průběh aktivity, příchozí notifikaci nebo prostě cokoli jiného, třeba i chybu, kterou pak do Garminu pošlete jako report. Zde se tedy dozvíte, jak udělat printscreen na hodinkách Garmin a kde pak takové obrázky najdete. 

Některé hodinky Garmin jsou schopny pořídit snímek obrazovky ciferníku v každém daném okamžiku, a to jak během aktivit, tak i mimo ně. Postup se ale liší od modelu vámi používaných hodinek. Tady si tedy popíšeme postup u těch nejrozšířenějších. 

Jak udělat printscreen na Garminech 

Řada Forerunner, Venu, vívoactive 4/5 

Na nižších modelech běžeckých hodinek, jako jsou Forerunner 45, 55, 165, 255, 265, řadě Venu a vívoactive uděláte printscreen velice jednoduše, a to prostým současným stisknutím tlačítek Back a Light cca po jednu až dvě sekundy. O úspěšném pořízení snímku vás informuje zpráva na ciferníku s cestou, kam se snímek uložil, což platí pro všechny modely hodinek Garmin. 

Pokud jde o modely Forerunner 745, 935, 945, 965 tak ty nabízejí funkci Hot Key, kterou lze upravit tak, aby snímek obrazovky pořídila. Musíte k tomu jít do hlavní nabídky, vybrat Nastavení -> Systém -> Hot Keys a vybrat tlačítko nebo jejich kombinaci a určit jí funkci snímek obrazovky. 

Řada fēnix, Descent, Enduro, Epix, Instinct, MarQ, quatix, tactix 

Modely hodinek fenix, fenix 2 a fenix 3 nemají možnost pořízení snímků obrazovky. Ty tak můžete ukládat od generace hodinek fenix 5 a výš. U řady quatix nepodporují snímky obrazovky původní model a quatix 3. U řady tactix to jsou původní model a model Bravo. Pořízení printscreenu pro ostatní modely výše zmíněných řad zde funguje úplně stejně, jako u vyšších modelů řady Forerunner, takže si k tomu musíte nejdříve nastavit tlačítko nebo jejich kombinaci v Nastavení –> Systém. 

Jak stáhnout Garmin printscreen 

Pomocí nabíjecího kabelu připojte své hodinky Garmin k počítači. Pokud se vám složka GARMIN nezobrazí automaticky, vyhledejte ji a otevřete. Zde vyhledejte složku ScreenShot. V ní už vidíte vámi pořízené snímky obrazovky, které si můžete stáhnout do počítače. Můžete je odtud i smazat. Pokud používáte počítač Mac, může se vám hodit aplikace Android File Transfer, která propojení hodinek s počítačem zjednoduší. 

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.