Zavřít reklamu

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že Samsung pracuje na svých prvních chytrých brýlích, kterými by mohl konkurovat například řešení Vision Pro od Applu. Podle všeho se však nejedná o stejné zařízení jako jeho připravovaný headset pro rozšířenou realitu. Nyní se v digitálních kuloárech objevil nový patent korejského obra, který odhaluje design jeho chytrých brýlí.

Jak si všiml web Patently Apple, který se jinak specializuje na patenty cupertinského giganta, Samsung si nechal 7. března u Světové organizace duševního vlastnictví zaregistrovat nový patent na chytré brýle a jejich nabíjecí pouzdro. Na první pohled se vzhled brýlí od těch běžných příliš neodlišuje.

První obrázek patentu ukazuje základní pohled na zdánlivě obyčejné brýle, zatímco druhý nabízí úplný přehled komponent v nich obsažených. Další obrázek pak znázorňuje vnitřní konfiguraci zařízení v rozloženém stavu. Patent dále odhaluje pohled zepředu znázorňující pouzdro a také pohled zepředu ukazující stav, ve kterém se brýle v pouzdru nabíjejí. Zajímavé je, že patent nezmiňuje kamery či senzory, které byste v takovémto zařízení očekávali.

Celkově patent o prvních chytrých brýlích korejského giganta neodhaluje mnoho konkrétních detailů. Patent ani nepotvrzuje, že Samsung na takovém zařízení skutečně pracuje. Jestli je však opravdu vyvíjí, neočekáváme, že by je představil ještě v letošním roce. Jeho prioritou v oblasti „wearables“ by nyní měl být chytrý prsten Galaxy Ring.

Dnes nejčtenější

.