Zavřít reklamu

Samsung v lednu překvapil své fanoušky tím, že jim na akci Galaxy Unpacked s představením řady Galaxy S24 ukázal svůj první chytrý prsten Galaxy Ring. Ten pak dovezl i na veletrh MWC24 a pustil k němu už i několik oficiálních informací. Nyní se blíže dozvídáme, kdy bychom se ho měli skutečně dočkat.

Ve hře byly především dva termíny. První letní, kdy by jej společnost oficiálně uvedla po boku svých nových skládaček a Galaxy Watch7, druhý pak na podzim. Podle domácího webu The Elec to vypadá na ten první termín a dává to ostatně i smysl.

Nejde zde ani tak o skládačky Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, ale především právě hodinky Galaxy Watch7. Už dříve jsme slyšeli o tom, jak je má prsten dokonale doprovodit a má s nimi i plně komunikovat, proto by jeho pozdnější uvedení nemuselo mít tak široký dopad. Dá se tedy dost dobře předpokládat, že Samsung se bude snažit nabízet prsten ve spojení s Galaxy Watch, kdy je dost dobře možné, že tak bude činit i v cenově výhodném balíčku.

Palčivější otázka se týká spíš dostupnosti. Samsung si měl totiž nechat vyrobit jen něco málo kolem půl milionu prstenů, což zcela jasně nemůže celosvětové distribuci stačit. Je tak možné, že prsten bude nejdříve dostupný jen na vybraných trzích, než se rozšíří celosvětově. V našem případě se nedá očekávat, že bychom byli hned v první vlně distribuce. Může to ostatně i viset na certifikaci prstenu jako zdravotnického zařízení. Ta u amerických a korejských regulátorů trvá trochu déle. I když tedy Samsung prsten představí, neznamená to fakt, že půjde hned do prodeje.

Dnes nejčtenější

.