Zavřít reklamu

První chytrý prsten Samsungu Galaxy Ring je momentálně možná jedním z nejočekávanějších nositelných zařízení současnosti. Korejský gigant jej má oficiálně představit v srpnu. Nyní o něm unikla nová informace, podle níž uživatelům pomůže s plánováním a přípravou jídel.

Nová zpráva korejského webu Chosun Biz odhaluje, že Galaxy Ring by mohl nabídnout některé funkce související se stravou a zdravým životním stylem. Samsung prý za tímto účelem plánuje propojení svého prvního chytrého prstenu se službou Samsung Food a portálem Samsung e-Food Center.

Samsung Food je na umělé inteligenci založená personalizovaná služba pro jídla a recepty, která nabízí inteligentní plánování jídla a kompatibilitu s chytrou domácností. Propojením Galaxy Ringu s touto službou prý korejský obr plánuje uživatelům nabídnout přizpůsobené dietní plány založené na jejich zdravotních informacích shromážděných prstenem. Galaxy Ring by prý mohl například doporučovat jídlo na základě spotřeby kalorií uživatele a jeho indexu tělesné hmotnosti (BMI).

Služba Samsung Food prý také bude analyzovat ingredience v ledničce uživatele Galaxy Ringu a nabídne rady ohledně jídla na základě obsahu lednice. Chybějící ingredience z nějakého receptu má být možné si objednat prostřednictvím zmíněného nákupního portálu Samsung e-Food Center. Jak to tak vypadá, Galaxy Ring nebude jen „obyčejným“ nositelným zařízením pro sledování zdraví, ale pomůže uživatelům i zdravěji jíst. To by mohl být jeho tajný trumf oproti konkurenci na poli chytrých prstenů, zejména těm od společnosti Oura.

Dnes nejčtenější

.