Zavřít reklamu

Snímky obrazovky jsou skutečně užitečné. Snadno si totiž uložíte to, co potřebujete. Nemusíte to pak opětovně hledat na internetu, v sociálních sítích a podobně. Nám redaktorům jsou pak samozřejmě ideální k tomu, abychom vám skrze ně ukázali různé návody. Víte ale, že si můžete printscreeny i nastavit? 

Pořídit snímek obrazovky není složité. Typicky k tomu na zařízeních Samsungu stačí současně stisknout tlačítko zapnutí a snížení hlasitosti. Můžete také ale přejet po displeji hřbetem dlaně, výsledek je stejný. Pokud to však ještě nevíte, chování pořízení otisků obrazovky si můžete i nastavit, stejně jako to, kam se ukládají a v jakém formátu. 

Jak nastavit printscreen na Samsungu 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte Rozšířené funkce. 
  • Zvolte nabídku Kopie obrazovek a nahrávky obrazovky. 

Když pořídíte snímek obrazovky, zobrazí se vám panel, kdy s ním můžete rovnou pracovat. Pokud jej vidět nechcete, vypněte jej zde hned první nabídkou Zobr. panel nástr. po zachycení. Oceníte to, když děláte více jednotlivých printscreenů za sebou. Volba Po sdílení odstranit pak umožňuje, že když z panelu nástrojů budete snímek hned sdílet, neuloží se vám následně do fotek, čímž nezabírá místo v paměti zařízení. 

Dále jsou zde možnosti jako skrytí stavu a navigačních panelů nebo uložení původního snímku displeje s historií úprav. Mezi formáty pak najdete volbu ukládat své printscreeny do JPG nebo PNG a níže lze zvolit, kam si je vůbec chcete ukládat. Pokud má váš Samsung paměťovou kartu, můžete třeba zvolit cestu na ni. Níže jsou už jen možnosti určující chování nahrávek obrazovky, kde si určíte vstup zvuku, kvalitu videa, nebo také místo, kam se budou ukládat. 

Dnes nejčtenější

.