Zavřít reklamu

Samsung si dal s představením svého dalšího fitness náramku poměrně na čas. I když jsme Galaxy Fit3 teprve vybalili z krabičky a máme jej na ruce opravdu pouze chvíli, už teď je evidentní, že je to trefa do černého. Nevycházíme totiž z úžasu. 

Ano, samozřejmě „je to jen náramek“. Jenže tento předsudek je zde poněkud lichý. Představte si totiž Galaxy Watch, kterým odeberete možnost instalování aplikací a samozřejmě náročné pokročilé funkce měření zdraví. Vyjde vám vlastně Galaxy Fit3, který zaujme hned několikrát. 

Za prvé je to cenou, která je pouhých 1 499 Kč. Za druhé je to displejem, který je na náramek za tuto cenu skutečně rozměrný a kvalitní. Za třetí je to hliníkem, který dává náramku punc kvality a odolnosti. Právě i vzhledem k vizuálnímu oddělení těla od náramku tak Galaxy Fit3 nevypadá ani jako „náramek“ spíše jako hodinky a nutno říci že přece jen decentně podobné Apple Watch. Za čtvrté je to prostředím. 

Skutečně odlehčené Galaxy Watch 

Pokud totiž máte zkušenosti s Galaxy Watch, tak tady je to úplně stejné a je to jednoduše pecka. Tažením prstu po displeji doprava vidíte notifikace, doleva zase dlaždice, seshora dolů získáte rychlé nabídky a zezdola nahoru nabídku aplikací. Chybí zde vlastně jen to jedno tlačítko na vrácení se o krok zpět, kdy toho docílíte gestem přejetí prstu zleva doprava. To jedno přítomné tlačítko vás pak odkudkoli vrátí na hlavní obrazovku. Když jej dlouze podržíte, můžete zařízení vypnout nebo volat SOS. 

Díky akcelometru zde také funguje gesto rozsvícení displeje otočením zápěstí. Neuvěřitelné je, že se sem Samsungu podařilo dostat i Always On displej. Samozřejmě to krátí životnost baterie, kdy je ta udávaná 13 dní, stejně si ho ale zapnete. V Galaxy Wearable si pak nastavíte všechno potřebné pěkně na velkém displeji. Lze si zde vybírat i z široké palety ciferníků. 

Prozatím jediná výtka nesměřuje na zařízení samotné, jako na jeho zapínací mechanizmus. Náramek samotný je sice velice příjemný, ale to zapínání, respektive rozepínání, je dost děs. Pokud totiž neodhadnete velikost a příliš si ho utáhnete, budete u rozepínání hodně sakrovat. Když ale přistoupíme na tu hru, že budete náramek sundávat jednou za týden, abyste jej nabili, tak to tak úplně nevadí. Uvidíme, jestli naše celkové nadšení zmírní delší testování. Výsledek vám samozřejmě přineseme v recenzi.

Samsung Galaxy Fit3 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.