Zavřít reklamu

Na trh dorazily hodinky Garmin Forerunner 165, které jsou jen relativně málo dražší než Forerunner 55 z roku 2021 a zásadně levnější než Garmin Forerunner 265 z roku loňského. Přinášejí několik zásadních vylepšení, jako je displej AMOLED, měření tepu, bezkontaktní platby a shrnutí vlivu tréninku na VO2 Max po ukončení aktivity. Jaké další výhody a nevýhody ale oproti zmíněným modelům vlastně mají?

Paradoxně začneme jednou drobnou nevýhodou, a tou je výdrž baterie. V porovnání s hodinkami Forerunner 55 má Forerunner 165 kratší výdrž baterie (11 vs. 14 dní), což je kompromis za čitelnější dotykový AMOLED displej namísto nedotykového a nehezkého displeje MIP. Uživatelé nicméně nejspíše tento kompromis přijmou kvůli dalším novým výhodám, jako je přesnější vícesystémové sledování GNSS nebo přesnější snímač srdečního tepu Elevate v4, který dokáže sledovat zátěž a spálené kalorie.

Novinka dokonce nabízí vylepšený nástroj Body Battery představený u modelu Garmin Venu 3, který má schopnost detekovat spánek. Oproti Venu 3 sice Forerunner 165 nenabízí snímání EKG ani měření teploty kůže, ale tyto funkce nemá ani Forerunner 265. Hodinkám Forerunner 55 chyběl výškoměr pro posuzování převýšení nebo kompas pro tzv. drobečkovou navigaci, přičemž Forerunner 165 obě tyto funkce už nabízí. Novější hodinky vám také poskytnou přehled údajů o spánku v aplikaci Morning Report a doporučený běžecký trénink, plus indoorové tréninky jako HIIT nebo pilates pro cross-training.

A co je nejdůležitější, hodinky Forerunner 165 vám po běhu zobrazí efekt aerobního nebo anaerobního tréninku a další metriky, jako je běžecký výkon a dynamika běhu, které hodinky Forerunner 55 nikdy nedostaly. I když je díky tomu všemu model Forerunner 165 mnohem modernější než Forerunner 55, má také kompromisy, aby se dostal na nižší cenovou hladinu než modely Forerunner 255 a Forerunner 265. Kromě kratší výdrže baterie přijdete o dvoupásmovou GPS a gyroskop pro přesnější údaje ze zápěstí. Hlavní rozdíl mezi hodinkami Forerunner 165 a 265 spočívá v softwaru. V hodinkách Forerunner 165 získáte ve srovnání s jejich dražšími sourozenci asi o 30 sportovních režimů méně, a to zejména s ohledem na multisportovní sledování. Nemůžete již zkontrolovat stav tréninku, abyste zjistili, zda je vaše tréninková zátěž optimální nebo zda je vaše VO2 Max stabilní nebo se zvyšuje.

Další užitečné metriky, jako je akutní zátěž, zaměření tréninkové zátěže, stav výkonnosti a vaše aktuální tréninková připravenost, jsou také výhradně na hodinkách Forerunner 265. Zjištění, kdy jste přetrénovaní nebo při kterých bězích byste se naopak mohli snažit více, může být opravdu užitečné pro zlepšení VO2 Max. Na druhou stranu, pokud patříte k běžcům, kteří se rádi budou řídit tréninkovým plánem Garmin Coach nebo denními návrhy tréninků – aniž by sami potřebovali vidět údaje o tréninkové zátěži – pak můžete ve srovnání s modelem 265 něco málo ušetřit a zvolit raději model Forerunner 165.

Hodinky Garmin Forerunner 165, které obsahují všechny základní tréninkové funkce, které byste jako běžci mohli chtít, jsou ideálním vstupním bodem pro ty, kteří nikdy předtím hodinky Garmin nenosili. Stojí o něco méně než typické hodinky výrobce, ale mají nedávná vylepšení, jako je displej AMOLED, díky nimž jsou o něco přijatelnější pro lidi, kteří používají chytré hodinky pro každodenní použití.

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.