Zavřít reklamu

Na trhu nejsou jen Galaxy Watch a Pixel Watch, které používají operační sytém Googlu Wear OS. K dispozici jsou i modely od společností Fossil, Mobvoi nebo Montblanc a další. Jejich použití se samozřejmě přímo nabízí v kombinaci s Android zařízeními. Co ale iPhone? 

Pokud jde o Galaxy Watch Samsungu a Pixel Watch Googlu, dáme vám odpověď rovnou: Tyto chytré hodinky oficiálně nejsou s iOS iPhonů kompatibilní a nikdy ani nebudou. Jde o exkluzivitu, kterou nechce výrobce porušit. Platí to i pro nové modely hodinek společností Xiaomi nebo OnePlus, a to, protože jsou úzce svázány s ekosystémem světa Androidu a k jejich nastavení využívají proprietární aplikace této platformy. Samsung k tomu již dříve také uvedl, že poskytnout stejný zážitek ze svých hodinek jak majitelům zařízení s Androidem, tak iPhonistům, je příliš složité, a proto od podpory platformy Applu raději ustoupil. 

Hodinky Fossil Gen 6, Gen 6 Wellness Edition a jejich odnože (jako Michael Kors nebo Skagen Falster Gen 6) po přechodu na systém Wear OS 3 podporují platformu iOS prostřednictvím aplikace Fossil Smartwatch pro iOS. Bohužel zde nemáte přístup ke službě Google Assistant a 100% nejsou ani upozornění kdy chybí možnost na ně reagovat (což je spíše omezením vytvořeným Applem). Dalším problémem je, že Fossil vlastně systém Wear OS opouští poté, co se dostal do problémů s držením kroku s novými aktualizacemi Wear OS. Bude sice nadále podporovat své stávající chytré hodinky, a to „po dobu několika příštích let“, ale nové modely už vydávat nebude. 

Další značka, která v minulosti podporovala kompatibilitu mezi platformami Wear OS/iOS je Mobvoi. Trvalo to ale dva roky, než se Wear OS 3 objevil na modelech jako jsou TicWatch E3 a TicWatch Pro 3. Platí zde samozřejmě stejná omezení jako u Fossilu. Protože se pak výrobce rozhodl neposkytnout nejnovějším TicWatch Pro 5 kompatibilitu s iOS, je to další předzvěst toho, že bychom neměli očekávat, že budoucí modely Wear OS, a to vlastně ať už jakékoli značky, budou s iPhony oficiálně komunikovat. 

Něco řeší aplikace 

Jsou zde ale ještě další aplikace, které se o komunikaci mezi platformami tak nějak snaží. Jednou z nich je aplikace Wear OS by Google, která určité funkce Wear OS zařízení na iPhonech umožní. Už podle hodnocení, které je v českém App Storu 1,7 hvězdy z 5 je ale evidentní, že to žádný zázrak rozhodně není. Jistě za to může i ten fakt, že Google svůj titul již přes rok neaktualizoval. Pak je zde aplikace Merge – Connect to iPhone, která se snaží o to, aby neoficiálně jakékoli hodinky s iPhonem skrze Bluetooth propojila, a to včetně Galaxy Watch. S aplikací bystě měli dostat možnost získávat upozornění na zprávy, e-mail, připomínky, hovory, a to i s možností vaší reakce. 

Před Wear OS 3 bylo mnoho hodinek s Wear OS 2 kompatibilních s iOS, a to i včetně Galaxy Watch3 Samsungu. Od uvedení Wear OS 3 se však většina značek při prvotním nastavování chytrých hodinek a připojení k telefonu spoléhala pouze na své jednotlivé aplikace, což znamená, že aplikace Wear OS by Google je už povětšinou k ničemu. 

Skutečně existuje jen velmi malý důvod k tomu, proč by si měl majitel iPhonu kupovat hodinky s Wear OS. Může tím být vlastně jen delší výdrž. Samozřejmě může být tato potřeba dána i situací, kdy máte soukromý a služební telefon, kdy je jeden od Applu a druhý jede na Androidu, přičemž chcete na hodinkách s Wear OS dostávat oznámení právě z iPhonu. 

Jako jedno z mála univerzálních řešení se jeví to společnosti Garmin. Její hodinky ale nejedou ani na watchOS Applu ani Wear OS Googlu, nýbrž na vlastní platformě. Ta je ale kompatibilní jak s iOS tak Androidem, a to bez větších omezení. Tím jediným je snad jen to, že na iOS nejde z hodinek odpovídat na zprávy, protože toto Apple přímo blokuje a vyhrazuje si takovou funkcionalitu jen pro své Apple Watch. 

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.