Zavřít reklamu

Více než deset let poté, co uvedla společnost Samsung na trh jedny ze svých prvních chytrých hodinek, se zdá, že se do aktuální řady Galaxy Watch vrátí jejich hranatý design. A podle nás to není dobře. 

Někteří z vás jistě sledovali, jak se svět chytrých hodinek utvářel. Více se o nich začalo hovořit v roce 2013, kdy byly také poprvé uvedeny na trh hodinky Samsung Galaxy Gear, kdy měly 1,6palcový čtvercový Super AMOLED displej, podobně jako ostatní chytré hodinky té doby. Galaxy Watch jsou ale kruhové, tedy takové, jaké jsou nejčastěji i běžné hodinky. Hranatý tvar si navíc zabraly Apple Watch a Samsung se od nich chtěl svým řešením odlišit. Nebo tedy alespoň dosud chtěl. 

Aktuálně se totiž začaly internetem šířit informace o tom, že by se měl Samsung k tomuto, tedy hranatému, design vrátit. Hodinky Gear S2 byly první chytré hodinky výrpbce s kruhovým designem a fyzickým otočným rámečkem. Od té doby se tohoto designového jazyka drží. Navíc tady máme moderní éru Wear OS, kterou odstartovaly Galaxy Watch4. Tento systém, na kterém Samsung s Googlem úzce spolupracoval, je však designován právě na kruhové displeje, takže je otázkou, na čem by hranaté Galaxy Watch vlastně jely. 

Kdyby si ale Samsung systém pro hranatý displej hodinek odladil, je pravda, že se na něho vejde více obsahu, tedy především textu. Použití hranatých displejů je z toho důvodu u chytrých hodinek praktičtější, jenže když jsou zde Apple Watch, snaží se jim větší výrobci konkurovat něčím jiným, tedy pokud nevydávají vyloženě jejich designové klony, aby se na těchto nejprodávanějších hodinkách na světě svezli. 

V tuto chvíli není jisté, zda se tyto zvěsti promítnou již do nadcházející řady Galaxy Watch7, nebo zda si Samsung ještě rok počká, než u svých hodinek provede tak zásadní změnu designu. Je ale klidně také možné, že jen přidá další model do svého portfolia, který se bude právě odlišovat svým vzhledem. My bychom každopádně nebyli rádi, kdybychom se museli s kruhovými Galaxy Watch rozloučit. 

Dnes nejčtenější

.