Zavřít reklamu

Samsung vydal nové vlajkové lodě řady Galaxy S24 a výrobci příslušenství přispěchali se svými různými produkty pro ně. PanzerGlass samozřejmě nesmí chybět, protože se jedná o předního výrobce krytů a tvrzených skel nejen na displeje telefonů ale i jejich objektivy. Při testu Galaxy S24+ se nám do rukou dostalo i tvrzené sklo právě pro něho. Jak obstálo? 

Je to jen řečnická otázka. Skla PanzerGlass vynikají svými vlastnostmi, a tak si můžete být jisti, že displej vašeho zařízení dokonale ochrání. Letos ostatně dokonaleji jak kdykoli předtím. Tvrzená skla PanzerGlass jsou tento rok 3x odolnější vůči poškrábání a nabízejí celoplošné lepení. Příslušenství společnosti určené pro telefony Samsung navíc už dlouhodobě nesou oficiální doporučení přímo od jihokorejské společnosti, kdy jim dává certifikaci DesignedForSamsung. Zákazníci tak mají jistotu, že produkty prošly náročnými testy kompatibility, funkčnosti a kontroly kvality. PanzerGlass je mimochodem jen jeden z mála výrobců příslušenství, který se touto certifikací může na českém trhu pochlubit. 

Balení s přidanou hodnotou 

Balení je svým obsahem poměrně bohaté, protože zde najdete i instalační rámeček (ze 100% recyklovaného a kompostovatelného materiálu). K samotnému balení se ale hodí ještě něco zmínit. Ano, je to prostá papírová krabička, ale společnost i zde klade značný důraz na ekologii, takže balení všech PanzerGlass produktů je certifikováno FSC. Znamená to, že za každý použitý strom pro výrobu prodejních balení je vysazen strom nový. Prodejním balením to ale nekončí. 

PanzerGlass dále finančně podporuje z každého svého prodaného produktu organizaci The Perfect World Foundation, která zvyšuje povědomí o problémech planety a podporuje snahy předcházet celosvětové krizi. Organizace se například zabývá stále větším problémem, a to čištěním oceánů od plastového odpadu. V balení přítomný sáček je také 100% recyklovatelný. 

Balení samozřejmě skrývá i hadřík určený k odmaštění displeje a ten k jeho vyleštění. Pak je zde ještě samolepka na zbavení se nežádoucích prachových částic. Samo aplikování skla je rychlé, jako tomu bylo i v minulosti tam, kam společnost přidává instalační rámeček. Ten díky výřezům pro tlačítka jasně usadíte na čelní stranu telefonu a díky tomu přesně sklo nalepíte. Předtím mu tedy sloupnete zadní fólii a párkrát po něm přejedete prstem. Pak odloupnete horní fólii a vytlačíte zbytek bublin. Máte hotovo. 

V případě potřeby můžete sklo reinstalovat až 200x. Tentokrát se však musím pochválit. Lépe se mi ještě nalepit nepovedlo, a proto jsem k tomu neměl potřebu. Jediná prachová částice ani jediná bublina mezi displejem a sklem nezůstala. Okraje ani tak nelepí a nechytají tak z počátku prach, jako tomu bylo u předchozích generací. Co ale vadí, je výřez pro čelní kameru. Proč tady musí být, když tomu třeba u iPhonů s jejich Dynamic Islandem není? Toto je tak jediná slabá stránka skla. To nijak nezkresluje obsah, je příjemné na ovládání a nevadí mu ani přímý sluneční svit. 

Ještě trochu specifikací 

Že je nové sklo 3x odolnější, jsme již psali. Ono je ale také o 50% pružnější, je třikrát tvrzené, telefon chrání při pádu až z výšky 2,5 m a na okrajích snese zátěž 25 kg. Zároveň samozřejmě podporuje čtečku otisků prstů. Jeho tloušťka je 0,4 mm, tvrdost má 9H a nechybí mu antibakteriální ochranná vrstva. Jeho cena je 899 Kč, což je vzhledem k tomu, že chrání zařízení v ceně téměř 30 tisíc Kč úplně v pohodě. Ta investice se vám totiž opravdu vyplatí. 

Tvrzené sklo PanzerGlass pro Galaxy S24+ koupíte zde

Dnes nejčtenější

.