Zavřít reklamu

Již nějakou dobu řada uživatelů na sociální síti Reddit hlásí, že jim na jejich androidových telefonech s odemčeným bootloaderem nebo „s rootem“ v aplikaci Zprávy od Googlu přestal fungovat protokol RCS (Rich Communications Services). Nyní Google potvrdil, že tomu tak skutečně je, jelikož zablokoval RCS ve Zprávách na zařízeních s Androidem, která mají odemčený bootloader nebo jsou rootovaná. Tento krok podle svých slov učinil v boji proti spamu a podvodům.

„V rámci boje proti spammerům a podvodníkům bereme v úvahu různé ukazatele. Velké množství nevyžádané pošty RCS zpráv pochází z automatizace, která obvykle závisí na modifikacích odesílajícího zařízení. Budeme i nadále hledat způsoby, jak zabránit spamu a podvodům a zároveň minimalizovat počet postižených uživatelů,“ uvedl pro web Android Central mluvčí Googlu.

To znamená, že pokud u vašeho smartphonu Galaxy odemknete bootloader nebo jej takzvaně rootnete (tedy získáte nejvyšší oprávnění Androidu), nebudete na něm moci v rámci Zpráv používat protokol RCS. Připomeňme, že RCS je moderní komunikační protokol vyvinutý Googlem a dalšími společnostmi sdruženými v organizaci GSMA, který má za cíl nahradit populární „esemesky“.

Podle známého experta na Android Mishaala Rahmana Google nejnovější změnu provádí implementací atestačních kontrol Play Integrity API ve Zprávách. Jakmile tak učiní, RCS zprávy zmizí z chatů, aplikace však dotčeným uživatelům nedá vědět, co se stalo. Google říká, že když RCS přestane fungovat, Zprávy by měly přejít na SMS/MMS. Postižení uživatelé však hlásí, že se tak neděje, což jim způsobuje nepříjemnosti.

Dnes nejčtenější

.