Zavřít reklamu

Google oznámil, že hodlá integrovat své pokročilé jazykové modely AI, známé jako Gemini, do androidových smartphonů od příštího roku. Tento krok následuje po dřívějším představení Gemini Nano, což je menší verze modelu Gemini, která pro své fungování vyžaduje přístup k internetu.

Vedle modelů Gemini a Gemini Nano existuje ještě Gemini Ultra, který je nejvýkonnějším ze všech. Dokáže zpracovat 1,56 bilionu parametrů, což jej staví na stejnou úroveň GPT-4 společnosti OpenAI, pokud jde o porozumění jazyku a možnosti generování. Integrace Gemini Ultra by mohla uživatelům androidových zařízení přinést řadu nových funkcí.

 

Podle některých analytiků by umělá inteligence na telefonech mohla přinést tolik potřebné inovace a oživit smartphonový trh, který již nějakou dobu zažívá pokles prodejů. Zároveň však vyjadřují jistou opatrnost, protože současný pokrok v této oblasti prý nemusí být dostatečný k tomu aby podnítil rozsáhlé upgrady stávajících zařízení.

Mobilní AI a AI jako takové každopádně věří i další technologičtí giganti, jako je Samsung se svou platformou Galaxy AI, která debutovala v řadě Galaxy S24, Microsoft se svým chatbotem jménem Copilot nebo Xiaomi se svým funkcemi umělé inteligence „prošpikovaným“ systémem HyperOS.

Dnes nejčtenější

.