Zavřít reklamu

Samsung teprve před pár týdny uvedl na trh svou novou vlajkovou řadu Galaxy S24, ale již předtím se spekulovalo o řadě Galaxy S25, zejména o jeho čipsetu. A nyní unikly první detaily o něm, resp. o nich. Pokud se zakládají na pravdě, máme se z hlediska výkonu na co těšit.

Podle známého leakera vystupujícího na sociální síti X pod jménem Anthony budou příští vlajkové lodě Samsungu Galaxy S25, S25+ a S25 Ultra pohánět dvě čipové sady, a to Snapdragon 8 Gen 4 a Exynos 2500, které budou nástupci čipsetů Snapdragon 8 Gen 3 a Exynos 2400 používaných v řadě Galaxy S24. Leaker tvrdí, že Snapdragon 8 Gen 4 bude vybaven novými procesorovými jádry Oryon, zatímco Exynos 2500 má přinést nová jádra Cortex a grafický čip Xclipse 950. Díky těmto vylepšením prý budou nové čipsety meziročně o více než 30 % výkonnější.

O tom, jak to bude s rozdělením čipsetů podle regionů, se leaker nezmínil, s ohledem na minulost však můžeme očekávat, že na většině trhů (včetně Evropy) budou příští „vlajky“ korejského obra používat Exynos 2500, zatímco na menšině trhů v čele s USA bude řadu Galaxy S25 pohánět Snapdragon 8 Gen 4. Toto rozdělení by se však s ohledem na řadu Galaxy S24 nemuselo týkat všech modelů, ale jen základního a „pluskového“, zatímco ten nejvyšší by mohl na celém světě používat příští špičkový čipset Qualcommu.

Do představení řady Galaxy S25 je ještě hodně daleko. Samsung ji s největší pravděpodobností uvede na scénu zkraje příštího roku (tu letošní odhalil 17. ledna).

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.