Zavřít reklamu

Když si koupíte nový smartphone, který není zrovna levný, není od věci pořídit si k němu i patřičnou ochranu. I když jí je pro ty populární modely doslova tuna, ta od samotného výrobce telefonu boduje puncem originality ale také kvalitou. S koupí Samsung silikonového krytu na Samsung Galaxy S24 Ultra nešlápnete vedle. 

Řada Galaxy S24 je to nejlepší, co Samsung v segmentu klasických smartphonů dokáže vytvořit. My už měli tu čest seznámit se nejen s modelem Galaxy S24+, ke kterému jsme dostali i kryt Shield Case, ale nyní testujeme i Galaxy S24 Ultra a jeho silikonový kryt, který pochází také přímo z dílny jihokorejského výrobce. 

Tady není třeba hledat jakékoli složitosti. Jde o kryt, který má ochránit vaše zařízení od běžného poškození, zároveň mu má přidávat minimální objem i váhu a má prostě vypadat dobře. Ve všech případech to silikonový kryt Samsungu plní. Navíc s blížícím se jarem nabízí poutavé živé odstíny barev (žlutá, bílá, zelená, tmavě fialová, fialová). A pořád je odolný vůči vnějším nárazům či škrábancům. 

Silikonový kryt se vyznačuje příjemným měkkým povrchem, který je velice příjemný na omak. I když nikde nemá nějaké vroubkování, drží se pevně a jistě, takže nemusíte mít obavy, že by vám z ruky telefon nějak vyklouzl. Samozřejmostí je dostatečně velký otvor u USB-C portu, stejně tak prostupy pro všechny reproduktory a mikrofony, a to i v případě fotoaparátů a LED. Tlačítka mačkáte přes kryt, takže i ona jsou chráněna. Plusem je, že u objektivů nejsou žádná hluchá místa, kde by ulpíval prach.

Dokonale přilne ke křivkám telefonu 

Tím, že je kryt přímo od Samsungu, pasuje naprosto dokonale. Telefon v něm nemá žádnou vůli, za což vděčíme i rovnému displeji, kdy není kryt na jeho stranách zbytečně zeslabený. Kryt jej i přesahuje, takže mírně chrání i jeho. Škoda jen, že vnitřní strana není z nějakého příjemnějšího materiálu, třeba mikrovlákna, aby se vám nepodřela zadní skleněná plocha zařízení, pokud se vám dovnitř dostane nějaká nečistota (třeba už při nasazování krytu). 

Ještě se hodí dodat, že kryt vznikl použitím recyklovaných materiálů s certifikací UL, takže jeho koupí přispějete k ochraně životního prostředí. Cena je sice 999 Kč, aktuálně jej ale s kódem „prislusenstvi20“ u Mobil Pohotovosti koupíte za 799 Kč. Je přitom jedno, po jaké barevné variantě na jaký model řady Galaxy S24 sáhnete. Tato sleva ostatně platí pro celou paletu příslušenství, ne tedy jen na námi testovaný model krytu. 

Kryt Samsung Silikonový zadní koupíte zde

Dnes nejčtenější

.