Zavřít reklamu

Když si koupíte nový smartphone, který není zrovna levný, není od věci pořídit si k němu i patřičnou ochranu. Té je na trhu skutečně velké množství, zde se ale dozvíte, proč se vyplatí investovat přímo do toho od společnosti Samsung. 

Máme zde řadu Galaxy S24, tedy to nejlepší, co Samsung v segmentu klasických smartphonů dokáže. My už měli tu čest seznámit se více s modelem Galaxy S24+, ke kterému jsme dostali i kryt Shield Case, tedy zadní tvrzený kryt. K fialové barvě telefonu jsme jej měli ve fialové barvě, k dispozici je ale i v bílé, a to pro všechny modely, tedy jak Galaxy S24, tak i Galaxy S24 Ultra. 

V oblasti krytů je to to nejlepší, co můžete najít, a to bez nadsázky. Nabízí protiskluzovou texturu, která se skvěle drží, ale dodá i nezaměnitelný vzhled. Každý roh je navíc zesílený, protože rohy jsou právě tím místem, na které padá smartphone nejčastěji. Samozřejmostí je dostatečně velký otvor u USB-C portu, stejně tak prostupy pro všechny reproduktory a mikrofony, stejně jako fotoaparáty a LED. Tlačítka mačkáte přes kryt, takže i ona jsou chráněna. I když může kryt vypadat trochu robustně, na živo tak rozhodně nepůsobí. Pořád je to decentní ochrana, se kterou zařízení nijak výrazně nenabyde ani na rozměrech, ani na váze. 

Tu kvalitu poznáte okamžitě 

Některé kryty jsou měkké, některé nesedí zcela přesně, mnohdy je spekulativní sama kvalita. Ničeho z toho se zde bát nemusíte, protože tím, že je kryt přímo od Samsungu, pasuje naprosto dokonale. Telefon v něm nemá žádnou vůli a při jeho nasazování slyšíte, jak každý roh pěkně zapadne na své místo. Telefon v něm sedí opravdu těsně, takže je složitější i jeho vyndání, a to je vlastně dobře. Dobře je i, že přesahuje stranu displeje, takže kryje i jeho. Škoda jen, že vnitřní strana není z nějakého příjemnějšího materiálu, třeba mikrovlákna, aby se vám nepodřela zadní skleněná plocha zařízení, pokud se vám tam dostaně nějaká nečistota. 

Ještě se hodí dodat, že kryt vznikl použitím recyklovaných materiálů s certifikací UL, takže jeho koupí přispějete k ochraně životního prostředí. Tady jsou prostě samá pozitiva, což platí i pro cenu. Ta je sice 999 Kč, kryt ale aktuálně koupíte s kódem „prislusenstvi20“ u Mobil Pohotovosti za 799 Kč. Je přitom jedno, po jaké variantě na jaký model řady Galaxy S24 sáhnete. Tato sleva nicméně platí pro celou paletu příslušenství, ne tedy jen na námi testovaný model krytu. 

Kryt Samsung tvrzený zadní koupíte zde

Dnes nejčtenější

.