Zavřít reklamu

Před necelými dvěma lety Google oznámil akvizici chorvatské aplikace pro řešení matematických úloh s názvem Photomath. Dohodu uzavřel s vývojáři aplikace loni po regulačním přezkumu, ale teprve tento týden ji ve svém obchodě spustil pod svým účtem.

Photomath umožňuje uživatelům vyfotit matematickou rovnici, včetně slovních úloh, aby získali podrobná vysvětlení, jak je řešit. Podporuje elementární matematiku, algebru, geometrii, trigonometrii, statistiku a počet.

Bezplatná aplikace byla spuštěna v roce 2014 a její akvizice podléhala regulačnímu přezkumu ze strany Evropské komise. Ta udělila souhlas s akvizicí loni v březnu a vývojářský tým aplikace je součástí Googlu od roku 2023.

Tento týden aplikace v Obchodě Play a obchodě App Store přešla na vydavatelský účet Googlu. Ve verzi pro Android má v současnosti přes 100 milionů stažení a vysoké hodnocení 4,5/5. Aplikace nabízí volitelné předplatné Photomath Plus s „učebnicovými řešeními“, animovanými výukovými programy a podrobnými vysvětleními, které stojí měsíčně 9,99 dolarů (asi 230 Kč) a ročně 69,99 dolarů (zhruba 1 640 Kč). Stáhnout si ji můžete zde.

Google již dříve koupil aplikaci s názvem Socratic, která funguje podobně jako Photomath. Naposledy ji však aktualizoval v roce 2020.

Dnes nejčtenější

.