Zavřít reklamu

Google v loňském roce zavedl do Map funkci s názvem Přehledné trasy. Nyní do aplikace přidal vylepšení s názvem Přehledné trasy při navigaci.

Google loni v červnu do Map pro Android a iOS zavedl navigační funkci Přehledné trasy, které vám ukazují, kam máte odbočit, a aktuální čas příjezdu přímo na zamykací obrazovce vašeho zařízení. Fungují pro režimy jízdy v autě, jízdy na kole i chůze.

Jak si všiml web 9to5Google, uživatelé Map Google ve verzi 11.116 pro Android (a 6.104.2 pro iOS) nyní vidí v Nastavení→ Nastavení navigace nový přepínač Přehledné trasy při navigaci. Pod ním se nachází tento text: „Mějte informace o odhadovaném příjezdu a příští odbočce přímo v přehledu trasy nebo na obrazovce uzamčení. V zájmu zlepšování Map pro všechny uživatele budeme shromažďovat vaše navigační data.“ Ve výchozím nastavení je nový přepínač vypnutý a podle všeho se nezobrazuje ve starších verzích Map.

Když je nová funkce vypnutá, při navigaci se zobrazí pouze modrá tečka označující vaši polohu. Pokud ji povolíte, tečka se změní na šipku, která ukazuje, kam máte jít. Web poznamenává, že tato šipka se obvykle zobrazí jen při úplném spuštění navigace.

Dnes nejčtenější

.