Zavřít reklamu

Smart View je skvělá malá funkce, která vám umožní zrcadlit obrazovku smartphonu Galaxy na chytrém televizoru Samsungu nebo zrcadlit obrazovku televizoru zpět na váš smartphone. Druhá možnost se může hodit, pokud se například díváte na televizi, chcete si jít udělat kávu a nechcete přijít o akci. Pomocí Smart View můžete na telefonu Galaxy sledovat obrazovku svého televizoru, pokud jsou obě zařízení připojena ke stejné síti.

Nevýhodou je, že svou chytrou televizi nemáte moc pod kontrolou, když ji sledujete přes Smart View na smartphonu. Možná si představujete, že v rámci Smart View je možné ovládat uživatelské rozhraní televizoru pomocí dotykové obrazovky, takto to ale nefunguje.

Smart View nabízí na obrazovce pouze několik tlačítek, která umožňují přepínat kanály nebo zdroj mezi televizorem a HDMI. Televizor můžete též zapnout nebo vypnout a upravit poměr stran. A k dispozici máte také poměrně zbytečné tlačítko „Zpět“, ale to je tak vše. V uživatelském rozhraní nemůžete přistupovat ke streamovacím aplikacím nebo je ovládat.

Existuje však způsob, i když je poměrně složitý, jak získat plnou kontrolu nad televizorem Samsungu při použití funkce Smart View na telefonu Galaxy. Vyžaduje použití možná nejpodivnější kombinace funkcí telefonu Galaxy, ale funguje. Postup je následující:

  • Při sledování televize ve Smart View na telefonu použijte gesto dvojitého přejetí zprava doleva pro aktivaci režimu Více oken.
  • Spusťte aplikaci SmartThings vedle Smart View v režimu Více oken.
  • Procházejte rozhraním SmartThings, abyste získali přístup ke svým zařízením, a ve Smart View na druhé polovině obrazovky vyberte televizi, kterou sledujete.
  • Pokud používáte telefon v režimu na šířku (což je v režimu Smart View pravděpodobné), SmartThings vám omezí používání funkce dálkového ovládání. Obrazovku zakryje zpráva s výzvou „Zvětšit velikost okna pro použití této funkce“.
  • Posledním dílkem skládačky je otočení telefonu o 90 stupňů na výšku, když Smart View hraje na jedné polovině obrazovky a SmartThings zabírá druhou. Jakmile tak učiníte a zvětšíte okno SmartThings, zpráva s výše uvedenou výzvou zmizí a vy tak můžete volně přistupovat k funkci dálkového ovládání.

Díky funkci Více oken a dálkovému ovládání SmartThings nyní máte nyní nad svým televizorem Samsungu plnou kontrolu při jeho sledování v režimu Smart View na telefonu Galaxy. Není to sice nejelegantnější metoda a korejský obr pravděpodobně nikdy nezamýšlel, aby fungovala, důležité však je, že skutečně funguje. Je třeba poznamenat, že mezi dálkovým ovládáním a Smart View je jisté vstupní zpoždění, ale jakkoli může tato kombinace funkcí vypadat divně, funguje a můžete ji použít k ovládání televizoru ve Smart View bez omezení.

Ty nejlepší televize za skvělé ceny koupíte zde

Dnes nejčtenější

.