Zavřít reklamu

Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra jsou prvními zařízeními Samsungu, které používají nadstavbu One UI 6.1 s několika novými funkcemi a umělou inteligencí hned po jejich prvním spuštění. Samsung však při jejich představení oznámil, že do konce první půli roku přijde i na starší zařízení. Věděli jsme už i, jaká to budou, nyní konečně také víme, kdy se mohou jejich majitelé těšit. 

Samsung v tiskové zprávě oznámil, že aktualizace One UI 6.1 bude k dispozici pro řadu Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a řadu Tab S9 a začne se vydávat od konce března. Do konce roku 2024 pak chce Samsung přinést funkce Galaxy AI do více než 100 milionů smartphonů, tabletů a nositelných zařízení Galaxy. Nedá se ale doufat, že by se tato umělá inteligence společnosti podívala ještě do starších zařízení, jistě ale přijde do těch novějších, kterými budou Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, u Áček se to očekávat nedá. 

„Naším cílem s Galaxy AI není pouze zavést novou éru mobilní umělé inteligence, ale také posílit možnosti uživatelů tím, že bude AI přístupnější,“ řekl TM Roh, prezident a ředitel Mobile eXperience Business společnosti Samsung Electronics. „Toto je pouze začátek Galaxy AI,“ dodal. Oznámení termínu aktualizace je jistě skvělé, nicméně nedozvěděli jsme se nic o rozšíření funkcí Galaxy AI, pouze jejich souhrn. My čekáme zejména na rozšíření palety jazyků, mezi kterými by měla být i čeština. 

Aktualizace dá starším zařízením funkce AI, jako jsou Browsing Assist, Chat Assist, Circle to Search with Google, Generative Edit, Instant Slow-Mo, Interpreter, Live Translate, Note Assist a Transcript Assist. Je třeba poznamenat, že vyjma Circle to Search fungují možnosti Galaxy AI s aplikacemi Samsungu, kdy je k tomu potřeba přihlášení skrze Samsung Account. Některé funkce pak pracují pouze lokálně, jiné na cloudu. Více se o tom dozvíte zde.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.