Zavřít reklamu

Jak jste jistě zaznamenali, displeje aktuálních vlajkových lodí Samsungu Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra nejsou tak živé, jak fanoušci smartphonů Galaxy v průběhu let očekávali. Přesněji řečeno, režim Živý u řady S24 nedělá to, co by měl, tedy oživovat barvy a zvyšovat sytost obsahu na obrazovce. Místo toho se chová prakticky stejně jako režim Přirozený, který je, jak název napovídá, vyladěn tak, aby obsah na obrazovce vypadal realističtěji.

Samsung na stížnosti majitelů jeho nových „vlajek“ nejprve reagoval poměrně skandálním prohlášením, že vybledlé barvy v rámci režimu Živý jsou takové schválně, po dalších stížnostech však otočil a slíbil, že první softwarová aktualizace pro řadu Galaxy S24 přinese posuvník, který uživatelům umožní si živost barev upravit.

Aktualizaci začal korejský gigant vydávat minulý týden, a to na domácím trhu, a kromě tohoto posuvníku přináší i řadu vylepšení fotoaparátu. V tuto chvíli stále zůstává v Jižní Koreji, brzy by se však měla rozšířit do dalších zemí. Doufáme, že co nejdřív i k nám, protože také stále čekáme.

Nyní uživatel vystupující na sociální síti X pod jménem Daebak zveřejnil video, které ukazuje novou možnost v akci. Zdá se však, že oproti dřívějšku zde není příliš velký rozdíl. Možná je to úhlem, pod kterým bylo video natočeno, je ale také možné, že je to další problém, který bude muset Samsung vyřešit budoucími aktualizacemi.

Prozatím se majitelé Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra budou muset spokojit s tím, že displeje telefonů v režimu Živý i Přirozený nevypadají tak nevýrazně jako předtím. Mohou také doufat, že pokud se toto vylepšení nakonec ukáže nedostatečným, Samsung je opět vyslyší a na telefony přinese další vylepšení.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.