Zavřít reklamu

Jak jistě dobře víte, Samsung pracuje na nových „vlajkových“ modelech střední třídy Galaxy A55 a Galaxy A35. Pojďme si shrnout, co vše v tuto chvíli víme o tom více vybaveném.

Design Galaxy A55

Podle dosud uniklých renderů a fotografií bude mít Galaxy A55 prakticky stejný design jako Galaxy A54 5G. Měl by tak disponovat plochým displejem s ne úplně tenkými rámečky a vycentrovaným kruhovým průstřelem a třemi od sebe oddělenými zadními fotoaparáty. Zadní strana bude podle všeho opět skleněná. Oproti předchůdci by se měl lišit jen v jedné věci, a to výstupkem na pravém boku s názvem Key Island, do něhož jsou zapuštěna fyzická tlačítka. Kromě toho by měl být jeho rám kovový, zatímco Galaxy A54 5G má plastový. Dostupný by jinak měl být minimálně ve čtyřech barvách, a to černé, světle modré, růžové a žluté.

Specifikace Galaxy A55

Galaxy A55 bude podle dostupných neoficiálních zpráv vybaven novým čipsetem Exynos 1480, až 8 GB operační a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti, 120Hz Super AMOLED displejem, 50MPx hlavním fotoaparátem, 32MPx selfie fotoaparátem a baterií s kapacitou 5000 mAh. Softwarově s největší pravděpodobností poběží na Androidu 14 s nadstavbou One UI 6.0. Mimoto můžeme očekávat stereo reproduktory, poddisplejovou čtečku otisků prstů nebo voděodolnost a prachuvzdornost podle standardu IP67.

Cena Galaxy A55

V tuto chvíli nevíme, kolik bude Galaxy A55 stát, různé indicie však naznačují, že meziročně zůstane cena „plus minus“ stejná. Připomeňme, že Galaxy A54 5G loni vstoupil do prodeje v Evropě za 489 eur (u nás to bylo za 11 999 Kč).

Datum představení Galaxy A55 (a Galaxy A35)

Galaxy A55 by měl být spolu s Galaxy A35 představen v polovině března. S největší pravděpodobností budou uvedeny na trh týž měsíc. Upřímně řečeno, na Galaxy A55 se příliš netěšíme. Vypadá to totiž, že oproti předchůdci přinese naprosté minimum vylepšení. Třeba nás ale Samsung něčím překvapí. Hliníkové tělo bude jistě plusem, ale nebude pak zařízení až příliš podobné Galaxy S23 FE?

Aktuální vlajkovou řadu Galaxy S24 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.