Zavřít reklamu

Jak jste možná zaznamenali, Google tento týden vydal první betaverzi Androidu 14 QPR3. V betaverzi byla nyní objevena nová funkce, která by mohla usnadnit používání telefonů těm, kteří s Androidem nemají tolik zkušeností.

První betaverze Androidu 14 QPR3 obsahuje skrytou stránku nastavení s názvem Easy pre-set (snadné přednastavení). Tento přednastavený režim určený podle všeho pro méně zkušené uživatele má optimalizovat uživatelské rozhraní Androidu pro „lepší čitelnost a snadnou navigaci“. Za tímto účelem má zvětšovat ikony a text, používat tučné písmo a kontrast a přidávat navigační tlačítka do spodní části obrazovky.

I když se webu podařilo stránku nastavení pro nový režim spustit, režim jako takový se mu aktivovat nepodařilo. Z dalších řetězců kódu však zjistil, že když je režim povolen, aktuální tapeta je nahrazena černým obrázkem.

Pokud Google na takovéto funkci skutečně pracuje, uvítá to jistě celá řada uživatelů, kteří nejsou v používání Androidu tak zběhlí. Podobnou funkci dnes nabízí mnoho výrobců smartphonů, a v Obchodě Play se dokonce nabízejí launchery třetích stran, které jsou navrženy tak, aby je mohli používat starší lidé nebo méně technicky zdatní z nás.

I když je tato funkce přítomná v první betě Androidu 14 QPR3, není pravděpodobné, že ji Google plánuje spustit se stabilní aktualizací Android 14 QPR3, která má vyjít v červnu. Je pravděpodobnější, že tuto funkci spustí jako součást Androidu 15 později v tomto roce a že ta se v betaverzi QPR3 objevuje jednoduše proto, že Google současně pracuje na vydání aktualizací QPR a Androidu 15.

Dnes nejčtenější

.