Zavřít reklamu

Moderní smartphony nemusí poskytovat ty nejnáročnější funkce, pokud s nimi manipulují ti, kteří je nevyužijí. V takovém případě jsou všechny spíše na obtíž, protože jsou z nich zejména starší uživatelé jen zmatení. Tímto trikem ale jednoduše nastavíte maximálně snadné rozhraní, které mohou bez problémů používat i vaši prarodiče. 

Obecně jsou dotykové telefony jednoduché na ovládání. Stačí totiž prstem klepnout na to, co vidíte, a podle toho se provede daná akce. Na klasických tlačítkových telefonech se musíte navigovat skrze klávesy, sledovat, na jaké se mačká a kontrolovat, co se děje na displeji. Paradoxně jsou tak aktuální smartphony jednodušší. Jenže v základu nejsou nastaveny tak, aby byly přívětivé i pro méně zdatné uživatele.

Telefony Galaxy ale disponují funkcí, která se jmenuje Snadný režim. Ten použije jednoduché rozložení Domovské obrazovky s většími položkami na obrazovce, delší zpoždění klepnutí a přidržení, aby se zabránilo náhodným akcím, a vysoce kontrastní klávesnici pro zlepšení čitelnosti. Zároveň budou všechna přizpůsobení provedená na Domovské obrazovce zrušena. 

Jak nastavit Snadný režim 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Displej. 
  • Sjeďte dolů a klepněte na Snadný režim. 
  • Přepínačem jej aktivujte. 

Níže můžete ještě upravit zpoždění dotyku a podržení, pokud vám nevyhovuje nastavený čas 1,5 s. Rozptyl je zde od 0,3 s po 1,5 s, určit můžete ale i vlastní. Pokud se vám nelíbí černá písmena na žluté klávesnici, můžete zde tuto možnost také vypnout, nebo si určit další alternativy, jako třeba bílá písmena na modré klávesnici atd.

Po aktivaci Snadného režimu se vám mírně změní prostředí. Pokud se budete chtít vrátit do původní jeho podoby, stačí režim vypnout (Nastavení -> Displej -> Snadný režim). Automaticky se vám vrátí i rozložení, jaké jste měli před jeho aktivací, takže nemusíte nic znovu nastavovat.

Dnes nejčtenější

.