Zavřít reklamu

Galaxy AI je skvělá, pokud tedy této umělé inteligenci Samsungu přijdete na chuť. I tak se ale musíte držet zkrátka. U textů funguje dobře, u hlasu ještě není čeština, u fotografií je to docela bída, i když je pravda, že hodně záleží na scéně. Generativní tapety jsou pak jednoduše super, jenže zase nabízejí až příliš omezení. 

Nemohu se zbavit dojmu, že je to tak půl na půl. Galaxy AI zatím vnímám jako něco nového a zajímavého, jenže aby to bylo plně použitelné, hodně tomu ještě chybí. To i v případě takové hlouposti, jako jsou generativní tapety. Samsung dal do Galaxy S24 možnost generovat tapety formou AI, což je super, jenže zbytečně vám svazuje ruce, což super není. 

Předně máte jen omezené možnosti toho, co si chcete nechat vygenerovat. Proč? Protože to je zase jen jistý kočkopes. Druhým omezením je, že si tyto tapety nemůžete uložit do galerie a třeba je sdílet, i tak jim ale Samsung dává vodoznak, aby bylo jasné, že je má na svědomí AI. Proč ale? Vždyť je máte jen na tapetě, kde ty hvězdičky ruší (dělat snímek obrazovky fakt není uživatelsky přívětivé). Třetím omezením je, že takto vygenerovaných tapet můžete mít jen 15. Ta 16. totiž přepíše tu poslední a tak dále. Ani se zde nedočkáte nějakého upozornění. Poslední tapeta se prostě zahodí a nazdar. 

Ano, jsme sice na začátku dlouhé cesty, ale sakra, to to nejde udělat hned a pořádně? Právě tohle jsou ty věci, na kterých Samsung ztrácí cenné body a budí posměch konkurence. Jistě, v tomto ohledu má navrch vlastně jen Google, jenže jestli Apple na WWDC24 na začátku předvede svou vlastní AI, můžeme už teď říci, že ten si takovéto chyby prostě nedovolí. Takže ano, Samsung byl možná jeden z prvních, kdo své AI uvedl, s tolika hloupými nedostatky se na něho ale bude vzpomínat jen těžko. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.