Zavřít reklamu

Řada Galaxy S24 disponuje prvními smartphony s umělou inteligencí – tak je tedy prezentuje sám Samsung, i když se o tom můžeme hádat, protože zde máme ještě Pixely 8 Googlu, které ten vydal už v říjnu loňského roku. Galaxy AI je nicméně poměrně mocná umělá inteligence, která toho nabízí více, než si myslíte. Třeba na generativní tapety Samsung příliš neupozorňuje. 

Překlady, souhrny a editace fotografií – to jsou tři oblasti, ve kterých se AI uplatní nejvíce. Mezi poslední řečené ale můžeme řadit i generativní tapety, se kterými Samsungu také pomáhá Google a které jsou jedinou funkcí z palety Galaxy AI, ke které nepotřebujete přihlášení Samsung účtem. Rozhodně se i ale vyplatí vyzkoušet, protože vám třeba rozšíří obzory. 

Jak vytvořit generativní tapetu v Galaxy S24 

Ke generativním tapetám se dostanete klasickou cestou, tedy skrze Nastavení -> Pozadí a styl -> Změnit pozadí. Zde stačí sjet trochu níž a klepnout na nabídku Kreativní. Tady už vidíte různé styly, ze kterých si můžete vybírat a vytvořit si tak vlastní pozadí zařízení. Jde o imaginativní, noc, malbu, terén, minerál, svítivý, jemné rozostření, průsvitné a květy. 

Stačí vám vybrat jeden styl a dát Generovat. Můžete ale ještě změnit zadání, a to jednoduše tím, že klepnete na zvýrazněný text a vyberte zde jinou definici (vlastní však nevložíte). Odsouhlasíte podmínky, chvilku počkáte a máte výsledek hned v několika variantách. Pokud se vám líbí, skrze Nastavit jej hned vložíte na zamknutý displej a třeba i domovskou obrazovku. Takto generované obrázky se vám také uloží do záložky Generativní, kdybyste je chtěli ještě někdy v budoucnu použít. Pokud si je ale jako tapetu nenastavíte, nadobro o ně přijdete, protože se nedá předpokládat, že je AI vytvoří ještě někdy stejně. 

Výsledky jsou rozhodně zajímavé. Některé spíše divoké, jiné ale skutečně líbivé. Funguje to spolehlivě a rozhodně vás taková tvorba tapety na chvíli zujme, to tedy než vyzkoušíte různé možnosti a podíváte se na různé výsledky. Z počátku budete nadšení, zázraky ale nečekejte, protože AI je zde pořád poměrně přísně svázána vstupními informacemi. UFO tak pořád bude vypadat jako létající talíř a ne jinak. Zároveň je třeba počítat s tím, že každá takto vygenerovaná tapeta ponese v levém dolním rohu vodoznak Galaxy AI. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.