Zavřít reklamu

Prezident společnosti OnePlus Kinder Liu si v rozhovoru pro web Tom’s Guide rýpnul do závazku Samsungu a Googlu poskytnout jejich nejnovějším vlajkovým lodím sedmiletou softwarovou podporu. Podle něj „pouhá nabídka delší podpory aktualizací zcela postrádá smysl“.

Loni v říjnu Google představil své nové vlajkové telefony Pixel 8 a Pixel 8 Pro, u kterých slíbil do té doby nevídanou softwarovou podporu v délce sedmi let (7 upgradů Androidu a 7 let bezpečnostních aktualizací). O tři měsíce později dorovnal amerického giganta v této oblasti Samsung se svými novými „vlajkami“ Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra.

OnePlus nedávno uvedl na trh svou nejnovější vlajkovou loď OnePlus 12. U ní výrobce slibuje čtyři systémové aktualizace a pět let bezpečnostních updatů. V rozhovoru pro web Tom’s Guide šéf OnePlus Kinder Liu odhalil důvody, proč společnost nenabízí tak dlouhou softwarovou podporu jako Samsung a Google.

Jedním z jím uvedených důvodů je ten, že baterie smartphonu začne několik let po aktivaci degradovat. „Když naši konkurenti říkají, že jejich softwarová podpora vydrží sedm let, pamatujte, že baterie jejich telefonů nemusí,“ vysvětlil Liu. „Pro uživatele nejsou důležité pouze aktualizace softwaru, ale také plynulost uživatelského zážitku,“ objasnil dále Liu a naznačil, že delší softwarová podpora nemusí nutně znamenat mnoho, pokud hardware vašeho smartphonu nemůže fungovat na stejné úrovni.

Nakonec docela trefně přirovnal smartphone k sendviči, když řekl: „Někteří výrobci nyní říkají, že nádivka v jejich sendviči – software jejich telefonu – bude i za sedm let stále dobrá. Ale neříkají vám, že chléb v sendviči – uživatelská zkušenost – může být po čtyřech letech plesnivý. Najednou na sedmileté softwarové podpoře nezáleží, jelikož váš uživatelský zážitek s telefonem je hrozný.“  V této souvislosti dodal, že OnePlus nechalo OnePlus 12 otestovat u společnosti TÜV SUD, a z výsledků prý vyplynulo, že telefon bude poskytovat „rychlý a hladký“ výkon po dobu čtyř let.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.