Zavřít reklamu

Apple se stal v roce 2023 na úkor Samsungu největším výrobcem smartphonů. Podařilo se mu to poprvé za zhruba deset let. Jaké však byly nejoblíbenější telefony loňského roku?

Analytická společnost Canalys zveřejnila infografiku s podrobnostmi o deseti nejpopulárnějších smartphonech v loňském roce, pokud jde o dodávky. Většina z nich byly iPhony. Tím nejpopulárnějším se stal iPhone 14 Pro Max, kterého se v roce 2023 na globální trh dodalo 34 milionů jednotek, na druhém místě skončil iPhone 15 Pro Max s 33 miliony dodaných kusů, na třetím iPhone 14 (29 milionů), na čtvrtém iPhone 14 Pro (29 milionů) a první pětici nejpopulárnějších telefonů za loňský rok uzavírá iPhone 13 s 23 miliony dodaných kusů.

Nadvládu iPhonů na 6. místě narušil zástupce Androidu, konkrétně Galaxy A14 4G, kterého se na trh dodalo 21 milionů jednotek. Jak je vidět, telefony bez podpory 5G ještě nejsou věcí minulosti, jak bychom si mohli myslet. 7. příčku obsadil iPhone 15 Pro (21 milionů), následovaný dvěma dalšími zástupci korejského obra Galaxy A54 5G (20 milionů) a Galaxy A14 5G (19 milionů), a první desítku uzavírá základní model iPhone 15 se 17 miliony dodaných kusů.

Tyto výsledky jen dokazují, jak jsou Apple a Samsung v oblasti smartphonů dominantní. Člověk by očekával, že v žebříčku uvidí alespoň jednoho zástupce společnosti Xiaomi, která je globálně 3. největším výrobcem smartphonů, její telefony však v těchto seznamech naposledy figurovaly v roce 2021.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.