Zavřít reklamu

V polovině ledna představil Samsung řadu svých vrcholných telefonů Galaxy S24. Spolu s nimi ale uvedl na scénu i vlastní umělou inteligenci Galaxy AI. Tu nakonec získají i loňské top modely značky. Díky srovnávači přímo na stránkách Samsungu tak i víme, o které funkce půjde. 

Samsung už dříve uvedl, že se Galaxy AI podívá i do loňských vrcholných zařízení značky. Logicky se tedy jedná o řadu Galaxy S23, a to včetně Galaxy S23 FE, stejně jako o Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 i tabletovou řadu Galaxy Tab S9. Ostatní mají smůlu. Áčka umělou inteligenci pravděpodobně neutáhnou svým výkonem, starší eSka by to jistě dala, protože Galaxy S23 FE má dva roky starý čip Exynos 2200, který je přítomen v řadě Galaxy S22, ale společnost se jim pravděpodobně už nechce tolik věnovat.

Na stránkách Samsungu můžete mezi sebou porovnávat jednotlivé smartphony a zjistit u nic, co který oproti jinému má a co ne. Společnost do srovnávače nově zahrnula právě i kategorii Galaxy AI. Snadno tak vidíme, který model, jakou sadu umělé inteligence dostane, a který ne. I když jsou zde i předloňská Áčka nebo Galaxy Note 10, paradoxně zde chybí Galaxy S23 FE. Nejsou zde ani žádné tablety. 

Galaxy AI je zde zastoupeno čtyřmi kategoriemi: Circle to Search, Simultánní překlad, Poznámkový asistent a Generativní úpravy. U těch zařízeních, která mají Galaxy AI podle Samsungu dostat, zde tedy již o nich vidíte zmínku s časovým horizontem „Již brzy“. Pokud do srovnání zvolíte zařízení, které Galaxy AI nedostane, je zde jen pomlčka. U modelů řady Galaxy S24 je zde označení „Ano“. 

Jednoduše z toho vychází, že podporované modely dostanou kompletní sadu Galaxy AI, i když není jasné, kdy. Nabízí se samozřejmě, že tomu bude s aktualizací One UI 6.1, zde nám ale příliš nehraje oznámení o rozšiřování funkce Circle to Search, na nějž by mělo podle předchozího vyjádření dojít až na podzim. Je tedy klidně možné, že novinky budou přicházet postupně. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.