Zavřít reklamu

V nové vlajkové řadě Samsungu Galaxy S24 debutovala AI funkce Googlu s názvem Circle to Search (zakroužkuj a hledej). I když nyní už pro ni není exkluzivní a je dostupná i na telefonech Pixel 8 a 8 Pro, ostatní výrobci androidových telefonů a telefony Galaxy si budou muset nějakou dobu počkat, než budou moci tento nový vyhledávač s umělou inteligencí využít.

Vypadá to, že Samsung prozradil potenciální dohodu o exkluzivitě funkce Circle to Search se společností Google. V nedávné tiskové zprávě týkající se rekordních předobjednávek řady Galaxy S24 v Nizozemsku Samsung uvedl, že funkce „může být k dispozici na androidových zařízeních od jiných značek od 5. října“.  Korejský gigant dodal, že „neprobíhá žádný aktivní vývoj“, pokud jde o ostatní značky. Tato vyjádření naznačují, že Samsung a Google uzavřely exkluzivní dohodu, podle které žádní jiní androidoví výrobci nemohou do svých zařízení zavést Circle to Search před zmíněným datem.

Zajímavé je, že Android 14 byl vydán 4. října, což znamená, že Android 15 by mohl být vypuštěn ve stejný den tohoto roku. Naopak Circle to Search by se mohl stát funkcí Androidu 15, kterou by mohli ostatní androidoví výrobci volně převzít pro svá zařízení. Nizozemský Samsung kromě toho také naznačil, kdy by se funkce mohly dočkat další telefony Galaxy. Uvedl totiž, že Circle to Search staví řadu Galaxy S24 do jedinečné pozice, jelikož telefony Samsungu a Googlu se jako jediné budou funkcí chlubit „až do září“.

Tato formulace naznačuje, že žádné jiné telefony Galaxy kromě nových „vlajek“ Samsungu nemohou dostat Circle to Search dříve než v září. To by mohlo znamenat, že nové skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 nebudou uvedeny na trh dříve než v září. Mohlo by to ovšem také znamenat, že telefony Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra jsou zatím jedinými s touto funkcí a další zařízení Galaxy, jako zmíněné skládačky, ji mohou dostat od nynějška do září. V tuto chvíli to není příliš jasné, takže můžeme doufat, že to Samsung dříve či později vyjasní, a to i s ohledem na řadu Galaxy S23.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.